Materiał partnera : KTÓRE LOTNISKO WYBRAĆ, KUPUJĄC BILET NA LOT DO PARYŻA? SPRAWDŹ!

Rozmaitości

Decyzja podjęta – lecimy do Paryża. W końcu odwiedzimy stolicę mody, zobaczymy z bliska miejsca, które do tej pory znaliśmy tylko ze zdjęć i filmów. To nasza pierwsza podróż do stolicy Francji, więc nie bardzo wiemy, jak się zabrać za organizację wyprawy. Jeśli któreś z powyższych zdań pasuje do sytuacji, w której obecnie się znajdujesz, ten artykuł jest dla Ciebie. Poruszamy w nim temat paryskich portów lotniczych, porównując je ze sobą i oceniając, który najlepiej wybrać. Zapraszamy do lektury.

 

Port lotniczy Beauvais-Tillé, czyli lądujemy na północy Paryża

 

Najbardziej oddalone od centrum miasta i najmniejsze lotnisko jest jednocześnie tym, obsługującym najtańsze loty. Port lotniczy Beauvais znajduje się aż 84 km od serca Paryża, co oznacza około 70-minutową podróż samochodem. Chociaż nie panują tam luksusowe warunki, zwłaszcza w toaletach, podróżujący chwalą sobie dobrą organizację ruchu na bramkach. Jeśli chodzi o transport z lotniska Beauvais, warto o nim pomyśleć przed wyjazdem. Spod portu odjeżdżają co prawda autobusy, te jednak nie oferują pasażerom komfortowej jazdy. Zagubione bagaże czy podróż na stojąco to wątpliwe przywileje, za które nie powinno się płacić. Wybrane firmy, jak Transferparis, zatrudniają  wykwalifikowanych przewoźników, którzy dowożą turystów do samego centrum w krótkim czasie, za niewygórowaną cenę. Zamawiając taki przejazd dużo szybciej zobaczysz Paryż, nie stresując się utratą walizki ani godzinną jazdą na stojąco.

 

Lotnisko Paryż-Orly – bliżej nie zawsze znaczy lepiej

 

Jedynie 13 km od centrum Paryża mieści się popularny i często wybierany przez podróżujących port lotniczy Orly. Ogromne ilości pasażerów nierzadko są przyczyną nieprzyjemności, jakie spotykają turystów właśnie w tym miejscu. Długie kolejki do bramek i niewyraźne oznakowanie holu to kwestie, na które najczęściej narzekają osoby, wybierające lot na południe Paryża. Z drugiej strony dojazd z lotniska do centrum trwa w tym przypadku dużo krócej, niż z północy miasta. Pasażerowie wybierający kierowców, pracujących w renomowanych firmach przewożących osoby, zazwyczaj docierają do popularnych dzielnic w mniej, niż pół godziny.

 

Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Najlepszy wybór?

 

Według turystów to najlepiej oznakowane lotnisko, jakim może pochwalić się Paryż. Jest zlokalizowane 25 km od centrum, co daje ok. 40-minutową jazdę samochodem lub znacznie dłuższą, jeśli wybierzemy komunikację miejską. Ten port lotniczy to również największe lotnisko w stolicy Francji, które posiada aż trzy terminale główne (a więc o jeden więcej, niż poprzednicy). Stąd dojazd do centrum jest bardzo wygodny, bo trasa rzadko kiedy jest zakorkowana, a nowoczesne samochody jakimi dysponuje m. in. firma Transferparis, zapewniają podróżującym komfort na najwyższym poziomie.

 

Kupując bilet lotniczy na samolot do Paryża, najważniejsze to uwzględnić adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać. Jeśli będzie to na północy miasta, szukajmy połączeń do portu Beauvais-Tillé, jeśli na południu – na lotnisko Orly. Kiedy chcemy podróżować wygodnie, zachować nienaruszony bagaż i stosunkowo szybko dojechać do centrum, wybór powinien paść na Roissy-Charles de Gaulle. Pamiętajmy, że każde z wymienionych lotnisk ma swoje lepsze i gorsze strony. Najistotniejsze jest takie zaplanowanie wycieczki do Paryża, żeby nie martwić się transportem do centrum. Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Transferparis, która zajmuje się profesjonalnym przewozem osób na terenie Francji.

Dodaj komentarz