Rusza nowy sezon IV ligi

W najbliższą niedzielę rozpocznie się nowy sezon IV ligi świętokrzyskiej. I to jak! Na pierwszy ogień odbędą się derby konecczyzny: Partyzant Radoszyce podejmie Neptuna Końskie.

12 sierpnia czwartoligowcy wybiegną na boiska, aby rozpocząć nowy sezon. W okresie przygotowawczym nasze ekipy rozegrały po kilka spotkań sparingowych, podczas których trenerzy testowali nowych zawodników.

Trzech nowych w Partyzancie

W ekipie trenera Jarosława Komisarskiego pojawiło trzech nowych zawodników, wszyscy z Klubu Sportowego Paradyż. To Mateusz ŚliwkaWojciech Tyczyński i Wojciech Majewski. Szczególnie ten pierwszy dał się poznać jako gracz bramkostrzelny. – Jestem zadowolony z nowych graczy. Wydaje mi się, że będą wzmocnieniem naszej ekipy – twierdzi trener Komisarski. Ze składu Partyzanta ubyło dwóch graczy. Jakub Jaśkiewicz zasilił szeregi czwartoligowego rywala – Zdrój Busko-Zdrój, a Michał Grudzień wyjechał do pracy za granicę.

W Neptunie na razie dwóch

Ze względu na renowację płyty boiska przy ul. Sportowej, Neptun wszystkie mecze rozgrywał na wyjazdach. Do drużyny Waldemara Szpiegi dołączyło dwóch nowych graczy. To 28-letni napastnikŁukasz Jamróz, wychowanek Korony Kielce, w której barwach 14-krotnie wystąpił na ekstraklasowych boiskach, gdzie zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Ostatnio grał w trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Św. Jamróz związał się Neptunem Końskie rocznym kontraktem. Drugi to 24-letni pomocnikJakub Kotarzewski, wychowanek Korony Kielce, a ostatnio występujący w Unii Solec Kujawski. Natomiast jeszcze niewyjaśniona jest kwestia niespełna 20-letniego pomocnika Damiana Bugno z Wiernej Małogoszcz. Z kadry Neptuna ubyli: Paweł Majchrzak (nie wznowił treningów), Krystian KosMichał Pilarski (obaj wyjechali do pracy), a Jakub Dajer zasilił trzecioligowy Motor Lublin. – Ernest Supierz jest naszym zawodnikiem, ale leczy kontuzję i w I rundzie nie zagra. W nowym sezonie chcemy powalczyć o wyższe cele. Z tego powodu postanowiliśmy wzmocnić się organizacyjnie. Zawodnicy, sztab trenerski i my jako zarząd mamy niemal rok na to, aby przekonać się, czy uda nam się awansować do III ligi – mówi Grzegorz Telka, prezes Neptuna. Szczegóły niebawem.

 

///RAMKA z logo///

Neptun Końskie

Adres: ul. Sportowa 13, 26-200 Końskie, tel. 41 372 47 41, stadion tamże. Rok założenia: 1946. Barwy: żółto-niebieskie.

Prezes: Grzegorz Telka.

Trener: Waldemar Szpiega.

Kierownik drużyny: Jan Wojna.

Kadra – jesień 2018

Bramkarze: Łukasz Herda, Mateusz Mendygrał.

Obrońcy: Adrian Maciejewski, Mariusz Skoczylas, Łukasz Szymoniak, Łukasz Skalski, Adam Sierszyński, Mateusz Płyta, Dariusz Dutkiewicz, Bartosz Sztandera.

Pomocnicy i napastnicy: Piotr Gardynik, Dominik Szymkiewicz, Piotr Piwowar, Karol Armata, Jakub Kotarzewski, Patryk Kwiecień, Jan Sroka, Daniel Owczarek, Damian Broniewski, Dominik Młodziński, Piotr Zieliński, Krzysztof Pach, Łukasz Jamróz, Damian Bugno?, Ernest Supierz? (kontuzja).

Ubyli: Paweł Majchrzak (zakończenie kariery), Krystian Kos, Michał Pilarski (wyjazd do pracy), Jakub Dajer (Motor Lublin).

Przybyli: Łukasz Jamróz (KSZO 1929 Ostrowiec Św.), Jakub Kotarzewski (Unia Solec Kujawski), Damian Bugno? (Wierna Małogoszcz).

 

 

///RAMKA z logo///

Partyzant Radoszyce

Adres: ul. Krakowska 103, 26-230 Radoszyce, stadion tamże. Rok założenia: 1947. Barwy: biało-zielone.

Prezes: Henryk Cieślak.

Trener: Jarosław Komisarski.

Kierownik drużyny: Mateusz Szymczyk.

Kadra – jesień 2018

Bramkarze: Mateusz Mazur, Jakub Kaszuba.

Obrońcy: Michał Miśtal, Dawid Wołczyk, Wojciech Majewski, Tomasz Mazur, Karol Pańczyk, Maciej Mazur.

Pomocnicy i napastnicy: Paweł Markowicz, Bartłomiej Papros, Kuba Kos, Karol Opara, Karol Nieszporek, Grzegorz Samburski, Przemysław Morgaś, Maciej Dymek, Wojciech Tyczyński, Mateusz Śliwka, Bartosz Sosiński, Bartłomiej Szustak, Piotr Zawadzki (leczy kontuzję).

Ubyli: Jakub Jaśkiewicz (Zdrój Busko-Zdrój), Michał Grudzień (wyjazd za granicę).

Przybyli: Wojciech Tyczyński, Wojciech Majewski, Mateusz Śliwka (wszyscy KS Paradyż).

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Już po raz drugi w Końskich można dołączyć do wielkiego kulinarnego święta, które od siedmiu edycji bije rekordy popularności w Kielcach. Festiwal Smaku zagościł w koneckiej Piecowni. Specjalnych dań można spróbować do 26 lipca. Festiwal Smaku z powodzeniem organizowany jest...
https://szydlowiecki.eu/szukaja-zaginionego/?fbclid=IwAR3CiSCKJZClX3vLvYjDouQj9qLmhQiGLK87-kFVoYOj6ZEqmaCkDwDnE9A
To już kolejne wyróżnienie dla Stefanii Kulety, która w czerwcu obchodziła setne urodziny. Wówczas podczas uroczystego spotkania została mianowana na stopień kapitana Wojska Polskiego. Kilka dni temu od wojewody Agaty Wojtyszek otrzymała cenny medal. Wojewoda Agata Wojtyszek, w imieniu Szefa...

Jechał za blisko…

Toyota jechała za blisko iveco, gdy to przyhamowało doszło do zderzenia. Około godziny 18 w pobliżu Kaliszów, drogą K74  w stronę Piotrkowa Trybunalskiego jechał iveco na gdańskich numerach rejestracyjnych, które  prowadził 35-letni mężczyzna. Za nim w tym samym kierunku jechała...
Podczas miejskich uroczystości świętowani koneccy policjanci. Zgodnie z tradycją była uroczysta msza święta i okolicznościowy apel, podczas którego funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. 100 lat temu w Rzeczpospolitej Polskiej powstała Policja Państwowa. Powołana ustawą Sejmu II...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze