Kobieta zatrzymała pijanego kierowcę

flash Gorące tematy Paragraf

Trzy promile miał 65 –letni kierowca fiata, którego – w obywatelskim obowiązku – zatrzymała kierująca oplem kobieta. Policjanci dokończyli dzieła, zabrali prawo jazdy, a zarzuty o kierowaniu autem będąc pod wpływem alkoholu skierowali do sądu.

Drogą Przyłogi –  Miedzierza jechał opel,  za którego kierownicą siedziała kobieta. Przed nią,  całą szerokością jezdni, od krańca do krańca, toczył się fiat.  Opel nie mógł go wyprzedzić, bo nie wiadomo było, w jakim momencie zjedzie na inny pas ruchu, a co nie daj Boże pod koła.

W pewnym momencie fiat tak niefortunnie zjechał na pobocze, że uderzył w betonowy element mostku i zatarasował cała szerokość jezdni.

Pani zatrzymała opla, dobiegła do fiata, wyszarpnęła kluczyki ze stacyjki. W tym momencie poczuła silną woń alkoholu.  O wszystkim powiadomiła policjantów.

Gdy przybył patrol policji  kobieta przekazała im kluczyki.  A policjanci skontrolowali trzeźwość kierującego fiatem 65 –latka. Wyszło, że w jego organizmie  były 3 promile alkoholu! – opowiada nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie. I dodaje, że funkcjonariusze od razu zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego wyczynie –  kierowaniu autem będąc pod wpływem alkoholu orzekał będzie sąd.

MAK

Dodaj komentarz