Zderzenie trzech aut i ucieczka kierowcy

Kilka minut przed godziną 4, w Gatnikach zdarzył się groźny wypadek.

Starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie relacjonuje, że na drodze W 728, w Gatnikach, 22 – latek  kierując audi najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności podczas  omijania renaulta.  Tym manewrem niemal zmusił kierującą renaultem do zjechania do przydrożnego rowu, zaś audi  uderzył w jadącą z przeciwka  ciężarówkę volvo, którą prowadził 53 – latek. Obrażeń ciała doznała 54 – letnia pasażerka renaulta.

Sprawca zderzenia, kierowca audi, oddalił się z miejsca zdarzenia, nim na miejsce przybyli policjanci. Po kilku godzinach do KPP w Końskich zgłosił się 22 – letni, kierowca, sprawca zdarzenia. Był trzeźwy. Ale pobrano mu  krew do badań laboratoryjnych i na zawartość środków odurzających.

 

Dachował za drogą

Do Gatnik przyjechali strażacy z OSP KSRG Dziebałtów i JRG Końskie. Wszystkie osoby z porozbijanych  samochodów opuściły je o własnych siłach. Miejsce zderzenia aut wyglądało dramatycznie. Na drodze stały –  audi i ciężarówka volvo do przewożenia materiałów sypkich. Renault, którym podróżowały dwie panie leżał na dachu poza jezdnią. 54 –letnia kobieta  nich uskarżała się na ból w okolicy klatki piersiowej. Potrzebowała pomocy medycznej. Strażacy ratownicy udzielili jej pomocy przedlekarskiej. Gdy tylko pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, pomogli umieścić ją w ambulansie.

 

Dwie ranne do szpitala

Jak wynika z rozpoznania, rozbitym  audi, który stał na środku jezdni podróżowały prawdopodobnie cztery osoby. Dwie po zderzeniu natychmiast poszły do lasu. Pasażerowie  nie odnieśli obrażeń. Obok stał ciężarowy volvo. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Strażacy po udzieleniu pomocy poszkodowanym paniom, odcięli zasilanie akumulatorów w pojazdach uczestniczących w zdarzeniu. Miejsce na jezdni gdzie wylały się płyny eksploatacyjne posypali sorbentem. Gdy akcja zmierzała ku końcowi, kobieta kierująca renaultem zgłosiła im, że poczuła się źle. I wraz z pasażerką tego samego samochodu, została zabrana przez ZRM na Szpitalny Oddział Ratunkowy – opowiedział nam o zdarzeniu kapitan Robert Pałosz, z KP PSP w Końskich.

 

Wypadek i ucieczka

St.sierżat Przygodzki dodaje, że gdy trzeźwy sprawca zdarzenia przyszedł do komendy policji, został zatrzymany w areszcie. Po 48 godzinach poszedł do domu ale ma postawiony zarzut  spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sąd zdecydował, że od teraz pozostanie  pod policyjnym dozorem, ma wpłacić 8 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Ponadto nie wolno mu wyjeżdżać  poza granice Rzeczpospolitej.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze