Wielka Sowa zdobyta

flash Gorące tematy Sport

Piotr Koń (GLKS Fałków – Alpin Sport Team) zajął ósme miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu alpejskim. Osiem dni później w IX Regatta Biegu na Wielką Sowę zajął szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej oraz zwyciężył w klasyfikacji Mistrzostw Polski Weteranów w kategorii M-40.

Piotr Koń (GLKS Fałków – Alpin Sport Team) kontynuuje swoje udane starty. 4 sierpnia wziął udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu alpejskim, które odbyły się w Międzygórzu k. Bystrzycy Kłodzkiej. – Trasa biegu prowadziła z Międzygórza na szczyt Śnieżnika (1425 m n.p.m.) i wynosiła 9,7 km. Zawody ukończyło 151 zawodników – informuje ósmy na mecie Piotr Koń.

Z kolei 12 sierpnia w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się IX Regatta Bieg na Wielką Sowę. W ramach biegu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Weteranów w biegach górskich. – Trasa biegu wynosiła 9,6 km i prowadziła z Ludwikowic Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.). W klasyfikacji generalnej zająłem szóste miejsce, natomiast zwyciężyłem w klasyfikacji Mistrzostw Polski Weteranów w kategorii M40. Zawody ukończyło 703 zawodniczek i zawodników – dodaje Piotr Koń.

Wyniki

MP Seniorów w biegu alpejskim: 1. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) 48.44, 2. Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) 51.17, 3. Kamil Młynarz (SKB Kraśnik) 52.30… 8. PIOTR KOŃ (GLKS Fałków – Alpin Sport Team 54.45)

Bieg na Wielką Sowę

Klasyfikacja generalna: 1. Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) 38.40, 2. Andrii Starzynski (Ukraina) 39.50, 3. Pawel Olijnyk (Ukraina) 40.20… 6. PIOTR KOŃ 41.48

MP Weteranów, kat. M40: 1. PIOTR KOŃ 41.48, 2. Robert Faron (Salco Garmin Team) 44.44, 3. Tomasz Moczek (Cross Straceńców Team) 46.26