Komplet punktów Neptuna

Po ubiegłotygodniowych zwycięstwach 1:0 z Nidą Pińczów i 5:1 z Klimontowianką, Neptun Końskie z kompletem punktów zajmuje fotel lidera IV ligi świętokrzyskiej. Partyzant Radoszyce po porażce ze Zdrojem Busko-Zdrój 0:4, zanotował pierwsze zwycięstwo pokonując Wierną Małogoszcz 1:0.

To nie był udany wyjazd do Buska-Zdroju zawodników klubu z Radoszyc. W pierwszej połowie środowego meczu podopiecznych Jarosława Komisarskiego dwukrotnie zaskoczył niedawny kolega z zespołu Jakub Jaśkiewicz. W 30 minucie wykorzystał rzut karny, a tuż przed przerwą drugi raz pokonał Pawła Motyczyńskiego (nowy bramkarz Partyzanta pozyskany z A-klasowej Nidy Sobków). W drugiej połowie radoszyczan dobili Jan Kowalski w 50 oraz Damian Pietras w 65 minucie i skończyło się 4:0 dla Zdroju.

Szczęśliwe zwycięstwo Neptuna

W tym samym czasie Neptun Końskie długo męczył się na własnym boisku z Nidą Pińczów. To bardzo niewygodny rywal dla konecczan. W 20 minucie goście zdobyli bramkę autorstwa Artura Garulibezpośrednio po dośrodkowaniu spod linii końcowej. Na nasze szczęście arbiter dopatrzył się dopatrzył się faulu Piotra Gajdy na Łukaszu Szymoniaku i gola nie uznał. Neptun przeważał przez całe spotkanie, ale nasi gracze nie umieli znaleźć recepty na szczelną obronę Nidy. Udało się dopiero w doliczonym czasie gry. To Karol Armata dał trzy punkty Neptunowi po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Za chwilę goście zdobyli bramkę, ale z ewidentnego spalonego i sędzia zakończył zawody. Ufff…

Przełamanie Partyzanta

Przełamanie Partyzant nastąpiło w minioną niedzielę. Nasza drużyna podejmowała u siebie Wierną Małogoszcz. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 10 minucie. Mateusz Śliwka otrzymał dokładne podanie w pole karne od Pawła Markowicza i pokonał bramkarza przyjezdnych.

A w meczu w Klimontowie istniał w zasadzie tylko jeden zespół. Klimontowianka broniła się skutecznie, ale tylko do utraty pierwszej bramki. W 25 minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Kotarzewski. Dwa kolejne gole, w 35 i 44 minucie, zanotował Łukasz Jamróz. Po przerwie trafienia zaliczyli jeszcze Kotarzewski w 60 i Jamróz w 62 minucie. Chwila nieuwagi w naszej obronie sprawiła, że w 75 minucie honorową bramkę dla gospodarzy uzyskał Adrian Bernyś. 5:1 dla Neptuna to najniższy wymiar kary dla gospodarzy.

Zdrój – Partyzant
4:0 (2:0)
Bramki: Jakub Jaśkiewicz 30 (karny), 45, Jan Kowalski 50, Damian Pietras 65.
Partyzant: Motyczyński – Majewski (75 Szustak), Morgaś, Miśtal, Pańczyk, Markowicz (46 Papros), Kos, Opara (60 Samburski), Sosiński (70 Nieszporek), T. Mazur, Śliwka. Trener Jarosław Komisarski.
Neptun – Nida
1:0 (0:0)
Bramka: Karol Armata 90+2.
Neptun: Herda – Sztandera (46 Kwiecień), Szymoniak, Maciejewski, Skalski, Gardynik (63 Bugno), Szymkiewicz, Armata, Piwowar, Kotarzewski, Pach (57 Sroka, 84 Dutkiewicz). Trener Waldemar Szpiega.
Partyzant – Wierna
1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Śliwka 10.
Partyzant: Motyczyński – Majewski, Morgaś, Miśtal, Markowicz, Kos (70 Papros), Opara, Sosiński (71 Samburski), Dymek (80 Pańczyk), T. Mazur, Śliwka (90 Szustak). Trener Jarosław Komisarski.
Klimontowianka – Neptun
1:5 (0:3)
Bramki: Adrian Bernyś 75 – Łukasz Jamróz 35, 44, 62, Jakub Kotarzewski 25, 60.
Neptun: Herda – Piwowar (65 Skoczylas), Skalski, Szymoniak, Maciejewski, Gardynik (80 Owczarek), Armata, Szymkiewicz, Bugno (80 Kwiecień), Kotarzewski, Jamróz (65 Pach). Trener Waldemar Szpiega.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Już po raz drugi w Końskich można dołączyć do wielkiego kulinarnego święta, które od siedmiu edycji bije rekordy popularności w Kielcach. Festiwal Smaku zagościł w koneckiej Piecowni. Specjalnych dań można spróbować do 26 lipca. Festiwal Smaku z powodzeniem organizowany jest...
https://szydlowiecki.eu/szukaja-zaginionego/?fbclid=IwAR3CiSCKJZClX3vLvYjDouQj9qLmhQiGLK87-kFVoYOj6ZEqmaCkDwDnE9A
To już kolejne wyróżnienie dla Stefanii Kulety, która w czerwcu obchodziła setne urodziny. Wówczas podczas uroczystego spotkania została mianowana na stopień kapitana Wojska Polskiego. Kilka dni temu od wojewody Agaty Wojtyszek otrzymała cenny medal. Wojewoda Agata Wojtyszek, w imieniu Szefa...

Jechał za blisko…

Toyota jechała za blisko iveco, gdy to przyhamowało doszło do zderzenia. Około godziny 18 w pobliżu Kaliszów, drogą K74  w stronę Piotrkowa Trybunalskiego jechał iveco na gdańskich numerach rejestracyjnych, które  prowadził 35-letni mężczyzna. Za nim w tym samym kierunku jechała...
Podczas miejskich uroczystości świętowani koneccy policjanci. Zgodnie z tradycją była uroczysta msza święta i okolicznościowy apel, podczas którego funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. 100 lat temu w Rzeczpospolitej Polskiej powstała Policja Państwowa. Powołana ustawą Sejmu II...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze