Koneckie Glorietty w rękach laureatów

flash Gorące tematy Rozmaitości

Najważniejszym punktem niedzielnego świętowania było wręczenie nagród burmistrza Końskich. Koneckie Glorietty powędrowały do osób tworzących społeczność gminy, które swoją działalnością wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami.

Kapituła pod przewodnictwem wiceburmistrza Krzysztofa Jasińskiegozdecydowała o tym, kto w tym roku znalazł się w szacownym gronie. Uroczysta gala odbyła się w niedzielne popołudnie. Statuetki wręczali m.in. burmistrz Krzysztof Obratański i Zbigniew Kowalczyk, przewodniczący Rady Miejskiej. Do laureatów powędrowały statuetki oraz piękne bukiety kwiatów. Jak zgodnie podkreślali w swoich przemówieniach laureaci, przyznanie im Koneckiej Glorietty to wyróżnienie i dostrzeżenie ich działalności na rzecz lokalnego środowiska, miasta i gminy, z którą związali swoje życie.

Laureaci Koneckiej Glorietty 2018
– Kultura: Mariusz Słowiński, właściciel Agencji Artystycznej MJM
– Sport, turystyka i rekreacja: Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY za animowanie amatorskiego życia sportowego;
– Edukacja:Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za udział w programie PASCH
– Edukacja: Małgorzata Świtakowska, nauczycielka II LO za wybitne osiągnięcia
– Przedsiębiorczość: Restauracja Sycyliana
– Gospodarczy Rozwój Gminy: Odlewnia Żeliwa LMB Lefek Miler Banasik za ciągły rozwój, bycie wzorowym pracodawcą i zakładem z tradycjami.
– Nagroda specjalna: Adam Kwiel za podtrzymywanie zainteresowania historią, działalność rekonstrukcyjną w dziedzinie historii.

– Nagroda honorowa – Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Edwarda Waligórskiego za wieloletnią działalność na koneckim rynku oraz współtworzenie życia społecznego Końskich.

– Nagroda honorowa – Cech Rzemiosł Różnych Końskie za działalność edukacyjną

– Nagroda honorowa – Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie za działalność na polu turystycznym i sportowym

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz