Trening z mistrzem, nagrody, piknik i inne atrakcje

flash Sport

Jubileusz 50-lecia piłki ręcznej w Końskich już za nami. W minioną sobotę w koneckiej hali sportowej było mnóstwo nagród, odznaczeń, wyróżnień, podziękowań, a ponadto trening z Karolem Bieleckim, mecz KSSPR-u Końskie z superligowym Chrobrym Głogów i piknik rodzinny z profesjonalnym DJ`em.

Obchody 50-lecia piłki ręcznej w Końskich rozpoczęły się w południe mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w intencji koneckich szczypiornistów. O godz. 14 zawodnicy z drużyn młodzieżowych KSSPR-u uczestniczyli w pokazowym treningu, który poprowadził Karol Bielecki, były reprezentant Polski, który przez wiele lat grał w Vive Kielce.

Nagrodzili, odznaczyli

O godz. 15 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy. Na trybunach zasiadło mnóstwo działaczy i gości, m.in. Tadeusz Gałwiaczek, pierwszy kierownik zespołu oraz Stefan Kądziela, jeden z pierwszych trenerów. Na początku Grzegorz Budziosz, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wręczył odznaki brązowe, srebrne, złote i diamentowe dla zasłużonych dla tej dyscyplinie sportu przyznawane przez ZPRP (lista nagrodzonych w ramce). Niespodzianką był kolejny punkt. Z okazji jubileuszu Gmina Końskie przyznała klubowi nagrodę w wysokości 15.000 zł. Starostwo Powiatowe „dorzuciło” piłki i komplet gadżetów.

Pierwszy sparing

Wielu kibiców czekało na kolejne wydarzenie, którym niewątpliwie był mecz pierwszoligowego KSSPR-u Końskie z Chrobrym Głogów. W składzie tego superligowego klubu znajduje się obecnie czterech wychowanków koneckiego zespołu: bramkarz Rafał Stachera, rozgrywający Kamil Sadowski oraz skrzydłowi Rafał Biegaj i Wiktor Kubała. To był pierwszy sparing naszej ekipy w okresie przygotowawczym przed inauguracją nowego sezonu. Mimo przegranej 20:27, nasi zaprezentowali się z dobrej strony.

Piknik rodzinny

Po spotkaniu wszyscy chętni mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym. Na parkingu za halą sportową zgromadził się wielu kibiców szczypiorniaka, a nawet całe rodziny. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji: animacje, malowanie buziek, zjeżdżalnie i kulki. Wszyscy mogli liczyć na darmowe dania z grilla. Zaprezentowała się motocyklowa Czarna Flota. Ponadto władze klubu uhonorowały pamiątkowymi medalami jeszcze 120 osób, które przyczyniły się do rozwoju piłki ręcznej w Końskich.

Jubileusz 50-lecia piłki ręcznej w Końskich honorowym patronatem objęli: wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego, burmistrz miasta i gminy Końskie, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.

Tekst i fot. Dariusz Kosma

Dodaj komentarz