Uprawiał konopie indyjskie…w szafie

flash Paragraf

Koneccy policjanci zarekwirowali 21 –latkowi z Kielc zawiniątko z zielonym suszem. Później przeszukali mieszkanie 32 –latka z koneckiej gminy, gdzie znaleźli 50 gramów marihuany, 8,5 kg krajanki tytoniowej i growbox – szafę do uprawy roślin, a szczególnie konopi indyjskich.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas patrolowania miasta zobaczyli dziwnie zachowującego się młodego człowieka. Podczas legitymowania wyszło, że mężczyzna ma 21 lat, pochodzi z Kielc. Gdy go przeszukiwali z kieszeni wypadło mu zawiniątko. W folii aluminiowej miał zwitek suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że susz, to marihuana, która w swym składzie posiada związek chemiczny THC.

 

Marihuana, krajanka i growbox

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego koneckiej policji, postanowili przeszukać dom należący do 32-latka, mieszkańca podkoneckiej wsi. Miało to związek z wcześniejszymi przypuszczeniami, że mogą tam  być narkotyki. Zamierzenie realizowali i trafili. Podczas wykonywania zaplanowanych zadań, znaleźli  w mieszkaniu 50 gramów  suszu roślinnego. Był popakowany w zawiniątka  z folii aluminiowej, przygotowane do błyskawicznej sprzedaży. Wstępne badanie „sianka” wykazało, że są to konopie indyjskie, czyli marihuana z THC. Znaleźli również 8,5 kg krajanki tytoniowej zapakowaną w jutowy worek i urządzenie zwane growbox, który służy do domowego uprawiania roślin – mówi nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. 32-latek został doprowadzony do KPP. Przedstawiono mu m.in. zarzut posiadania narkotyków i urządzeń służących do ich produkcji. Za krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy będzie odpowiadał z ustawy karno-skarbowej.

 

Toporne urządzenie

Akurat ten growbox, który znaleziono u 32 –latka był wykonany topornie, po amatorsku. Szafa wielkości lodówki, sklecona z płyt paździerzowych OSB, wyłożona folią aluminiową, zaopatrzona w oświetlenie, termoregulator ciepła, urządzenie do wentylacji i dozownik wilgotności. Nie ma co ukrywać, że takie urządzenia służą do uprawy różnych roślin, ale szybko zostało dostosowane do uprawy  konopi indyjskich. Przypuszczalnie konopie znalezione w mieszkaniu 32 –latka  raczej pochodził z uprawy w maszynie.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz