Neptun nie zwalnia tempa

flash Sport

W 4 kolejce IV ligi świętokrzyskiej, Neptun Końskie pokonał na własnym terenie Hetmana Włoszczowa 3:0, a Partyzant Radoszyce zremisował u siebie 2:2 z ŁKS-em Łagów.

Podopieczni Jarosława Komisarskiego po niedzielnym meczu z ŁKS-em Łagów mogą sobie pluć w brody. Po pierwszej połowie Partyzant Radoszyce prowadził 2:0 po bramce niezawodnego Mateusza Śliwki w 4 minucie i trafieniu Macieja Dymka w 21 minucie. Niestety, po przerwie goście wzięli się do odrabiania strat i to im się udało zrealizować. W 70 minucie do własnej bramki nieszczęśliwie trafił Wojciech Majewski. Niespełna pięć minut później do wyrównania doprowadził Jakub Majewski i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Konecczanie panowali niepodzielnie

Inny przebieg miał pojedynek w Końskich. Od pierwszych do ostatnich minut dominowali gospodarze. Goście wyszli na murawę stadionu przy ul. Sportowej w Końskich wyraźnie przestraszeni. W 7 minucie na strzał z około 25 metrów zdecydował się bardzo aktywny i efektywny tej niedzieli Dominik Szymkiewicz, a piłka spadła bramkarzowi przyjezdnych „za kołnierz” i do siatki. W 33 minucie w polu karnym Hetmana faulowany był Piotr Gardynik, a karnego pewnym strzałem na bramkę zamienił Łukasz Jamróz. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Karol Armata, który otrzymał prostopadłe podanie pomiędzy obrońców włoszczowian, ograł bramkarza i skierował piłkę do siatki. To był setny występ Armaty w barwach koneckiego Neptuna. Po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie, choć goście nieco śmielej zaatakowali, a i konecczanie mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu.

W środę, 29 sierpnia o godz. 17 Partyzant podejmie Unię Sędziszów, a Neptun zagra na wyjeździe z Lubrzanką Kajetanów. W niedzielę, 2 września o godz. 16 Neptun rozpocznie pojedynek na własnym terenie Z GKS-em Nowiny, a Partyzant powalczy o punkty z Naprzodem w Jędrzejowie.