Pod letnim niebem z gwiazdami

Kultura

Na placu obok remizy OSP w Wąsoszu, z inspiracji sołtysa i prezesa jednostki Lucjana Góreckiego oraz licznych pomocników odbywał się piknik rodzinny. Wystąpiły Morzaneczki i grupa Gratis.

Tym razem  społecznicy z Wąsosza zorganizowali zabawę dla rodzin. Miejscem dla kultury Wąsosza jest strażnica OSP, którą wielu budowało, pomagało wyposażać. A teraz z przyjemnością przychodzą powspominać młode lata, czasem zatańczyć, posmakować cist, przekąsek.

Podczas tegorocznego pikniku rodzinnego atrakcją był pieczony dzik fundowany przez Piotra Słokę.  Przejażdżki bryczką oferował Jan Brzeski.

Na scenie prezentował swój program folklorystyczny zespół Mokrzaneczki z Mokrej, w gminie Stąporków. Choć wystąpił  w zmniejszonym składzie osobowym, urocze panie podbiły serca  publiczności Wąsosza. Do słuchania, a potem do tańca przygrywała grupa Gratis.

Pod letnim niebem

Na zabawę „pod letnim niebem” wiktuały przygotowały: Maria Górecka, Iwona Lachowska, Anna Adach, Ewa Foltyńska, Elżbieta Kuleta, Irena Wąsik, Renata Moczarska. Finansowo wspomogli: Marcin Zieliński, Jarosław Lasota, Piotr Słoka, Mirosław Szustak, Mateusz Serek, Mateusz Lachowski, Marian Lisowski, Urszula Pieczyk. Pomagali druhny i druhowie strażacy z OSP Wąsosz:  Aneta Nowak, Barbara Zbróg i Anna Zwierzchowska,  Michał Nowak, Paweł Nowak, Rafał Młodawski,  Marek Lachowski, Grzegorz Narolewski.  Przyglądali się i podziwiali dzieło społeczników z Wąsosza: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński, burmistrzowie, Marek Kozerawski,wiceprzewodniczący RM, Marian Wikiera, Mirosław Szustak.  Elżbieta Kuleta –Szejna,  sołtys z Nieba,  Irena Wąsik, sołtys z Małachowa, Marian Lisowski, sołtys z Adamka, Józef Staniszewski, sołtys z Proćwinia.

W przerwach koncertowych można było skonsumować  kiełbaskę  i kaszankę. Były ogórki – jeszcze – małosolne, smalec i chleb o niespotykanym smaku. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy wywiązali się znakomicie z zadania, jakie sobie założyli.

M ARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz