Troje włodarzy zbudowało powiatowy komitet

Już wszystko jasne. Michał Pękala, burmistrz Radoszyc zaprosił do swojego powiatowego komitetu Dorotę Łukomską, burmistrz Stąporkowa i Roberta Wielgopolana, wójta gminy Słupia Konecka. Razem powalczą o mandaty dla radnych w Radzie Powiatu pod szyldem Komitetu Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego.

Takiego ponad politycznego komitetu w powiecie koneckim jak dotąd nie było. Burmistrz Pękala kojarzony z lewicowymi poglądami, burmistrz Łukomska i wójt Wielgopolan od zawsze ze wsparciem prawicowej Solidarnej Polski jednoczą siły, by razem wprowadzić do Rady Powiatu swoich radnych. –  Przyświeca nam działanie ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Moim zamysłem było stworzenie list, na których znajdą się osoby, które po prostu chcą realnie działać na rzecz naszego powiatu wykorzystując doświadczenie, jakie możemy im zaoferować – mówi burmistrz Michał Pękala.

Oczekiwanie na zmiany

Mimo że jeszcze kilka tygodni temu burmistrz Dorota Łukomska zapowiadała stworzenie własnego komitetu pod nazwą Zjednoczona Prawica zdecydowała się dołączyć do komitetu firmowanego przez Pękalę. – Wspólne działanie może dać nam rzeczywisty wpływ na zmiany, których oczekują nie tylko mieszkańcy gminy Stąporków. Razem to zmienimy – zapewnia. W podobnym tonie wypowiada się wójt Robert Wielgopolan. – Ta kadencja pokazała, jak potrzebne są zmiany w Radzie Powiatu patrząc choćby na stan dróg powiatowych w zarządzanej przeze mnie gminie – mówi.

Kto na listach?

Nazwiska kandydatów na radnych poznamy w drugiej połowie września. Wiadomo, że powalczą dotychczasowi radni Paweł Pękala, Marian Domagała. Na listach znajdą się również m.in. Marcin Pytlos, Mariusz Brelski, Maria Sałuda, Damian Rozmus. Doświadczeni samorządowcy na burmistrza Końskich popierają Damiana Milczuszka, który startuje z komitetu Innowacyjny Samorząd.

wojciech purtak

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze