Pakt przyniosi zatrudnienie

Kończy się realizacja projektu związanego z aktywizacją osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia. Pakt Zatrudnieniowy. Sprawdźcie, jakie już przyniósł efekty.

Przypomnijmy, że członkowie Paktu Zatrudnieniowego na rzecz Aktywizacji Osób Bezrobotnych po 50 roku życia w powiecie koneckim przez kilka miesięcy szukali rozwiązań dla uczestników projektu, by po jego zakończeniu wrócili na rynek pracy. Okazało się, że jak dotąd z 15 osób objętych działaniem 9 osób podjęło pracę, 2 osoby odbywają staż zawodowy z deklaracją dalszego zatrudnienia, 1 osoba  osiągnęła wiek emerytalny i nabyła prawo do emerytury.

Prawdziwa szansa

Jak opowiadały Karolina Kuleta (specjalista ds. wdrażania narzędzi) oraz Grażyna Kowalczyk (mentor ds. wdrażania narzędzi aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych) udział w Pakcie okazał się dla osób bezrobotnych prawdziwą szansą na realne zmiany i co najważniejsze na powrót do pracy.  Podczas ostatniego spotkania do Paktu dołączył kolejny członek. To Fundacja „PEStka” z Kielc prowadzącą działania w ramach Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. O jej działaniach opowiadała prezes Anna Mikołajczyk.

Jeszcze przez miesiąc

Do momentu zakończenia realizacji projektu, czyli do 21 października osoby bezrobotne nadal będą pod opieką merytoryczną pracowników Lidera projektu i Paktu. Pakt Zatrudnieniowy realizują wspólnie Powiatowy Urząd Pracy w Końskich i Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp.

WOJCIECH PURTAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze