Stop alkoholom! Rozmowy w plenerze

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej policji w Końskich wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie prowadzili działania profilaktyczne o negatywnych skutkach spożywania alkoholu oraz alternatywnych źródłach pomocy osobom uzależnionym.

Podkom. Sylwia Sobczyńska, inspiratorka działań. – Wybraliśmy  centrum miasta, bo właśnie tutaj często można spotkać ludzi uzależnionych od alkoholu. Grupują się tu osoby, które spożywają różnego rodzaju płyny z procentami.  Ponadto skwerek jest miejscem często wskazywanym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym dochodzi do różnego rodzaju incydentów związanych z alkoholem.

 

Leczyć się

Podczas akcji, która cieszyła się uznaniem i wzięciem wielu uzależnionych, czego wcale nie kryli, dowiadywali się o metodach uzyskania  pomocy, gdy  przekroczyło pewien  próg i spożywanie alkoholu stało się codziennością. Jak w najprostszy sposób można  uzyskać pomoc, gdzie się udać, jakie kroki należy podjąć by tę straszną chorobę leczyć. Alkoholizm jest chorobą, z którą można walczyć i trzeba walczyć, bo jest on przyczyną różnego rodzaju problemów, konfliktów, a także rozpadów wielu rodzin – podkreślił  st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

Stali bywalcy spod dawnej fontanny pytali jak rozwiązywać swoje problemy, by choć na chwilę wymknąć się spod panowania  alkoholu.  Radami służyli policjanci: podkom. Sylwia Sobczyńska, st.sierż.Piotr Przygodzki, Urszula Przygodzka, szefowa i Anna Kołba z PCPR, Marcin Szyposzyński z Sanepidu.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze