Z przydomowego magazynu ukradli 700 par butów

Paragraf

Policjanci z Komisariatu Policji w Radoszycach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wyłamali zamek i weszli do budynku gospodarczego na prywatnej posesji. Ukradli ok.700 par różnego rodzaju butów i inne mniej cenne rzeczy. Część butów i rzeczy odzyskali. Do czasu rozprawy, sąd nałożył na sprawców włamania i kradzieży, nadzór policyjny.

Pod koniec sierpnia 2018 roku do Komisariatu Policji w Radoszycach zgłosił się mieszkaniec Końskich. Informował funkcjonariuszy, że ktoś włamał się do  pomieszczenia,  jakie wygospodarował w budynku gospodarczym w Radoszycach. Miał tam złożone 700 par  butów, plandekę samochodową, stare radio z magicznym okiem i rower typu damka. Gdy odkrył, że ktoś do tego magazynku wyłamał zamek w drzwiach, skontrolował pomieszczenie, w którym już nic nie było. Złodzieje zabrali buty gumowe, gumowo filcowe, trampki, radio z lat sześćdziesiątych XX wieku z magicznym okiem, plandekę samochodową, no i rower, damkę. Poszkodowany mężczyzna   oszacował, że złodzieje skradli mu różnych rzeczy o łącznej wartości pięciu tysięcy złotych.

 

Ukradli i wpadli

Policjanci z komisariatu w Radoszycach przyjęli zawiadomienie. Pojechali na miejsce, zrobili oględziny. Zdjęli ślady działania przestępców, obfotografowali różne elementy, które świadczyły o ich działaniach. I zajęli się  typowaniem ewentualnych sprawców tego przestępstwa.

W wyniku podjętych działań operacyjnych namierzy złodziei: 18-, 31 – i 35 –latków z gminy Radoszyce.  Trafili celnie, precyzyjnie i  błyskawicznie ich zatrzymali. U 18 –latka odnaleźli część „fantów” ukradzionych z magazynu w Radoszycach.  Po przesłuchaniach  przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa, bo głownie pewną ilość obuwia zdołali spieniężyć.

Z tak sprecyzowanymi zarzutami, policjanci doprowadzili mężczyzn  do koneckiego sądu, który wobec nich  zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – relacjonował nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz