Smoki grają pierwsze skrzypce. Mural już gotowy!

Stąporków

Za nami pierwsza część projektu „Fantastyczny Stąporków” firmowanego przez MGOKiS. Przez kilka dni powstawał mural oraz obraz plenerowy, w którym główną rolę grały…smoki!

Zaczęło się od zajęć, które poprowadziła Wiera Kalinowska, konserwator sztuki. Podczas zajęć, w których udział wzięli uczniowie podstawówek ze Stąporkowa i Niekłania Wielkiego można było dowiedzieć się niemal wszystkiego o malowidłach ściennych. – Przeszliśmy później do działania, by młodzież mogła się przekonać, jak powstają takie malowidła. Sami zaprojektowali i rozpoczęli prace przy muralu na ścianie MGOKiS – opowiada Wiera Kalinowska.  Prace wykończeniowe trwały dwa dni, a efekt końcowy można już podziwiać!

Duże obrazy

W sali kawiarnianej dr Aleksandra Potocka-Kuc pracowała z młodzieżą nad dużym obrazem plenerowym nawiązującym oczywiście do fantastyki. Jak się okazało młodzi stąporkowianie zdecydowali, że główną role w ich dziele odgrywać będą smoki. Tłumaczyli nam, że to one najbardziej kojarzą im się z fantastyką.

Duże formaty to jednak nie wszystko.  Warsztaty z Mirosławą Truchta-Nowicką z papieroplastyki sprawiły, że powstała fantastyczna biżuteria:broszki, zawieszki, kolczyki. To nie koniec fantastycznego projektu. W kolejnych tygodniach zajęcia muzyczne, literackie i taneczne. Trwa ustalenie harmonogramu spotkań.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz