Pierwszy miejski autobus na próbnych kursach

flash Końskie

Władze miasta noszą się z zamiarem uruchomienia lokalnej komunikacji pasażerskiej. Na ulice miasta wyjechał autobus, który sondował potrzebę realizacji tego projektu. Szkoda jednak, że zabrakło odpowiedniej promocji kursów, bo wiedziało o nich niewiele osób.

Przez trzy dni: środę, czwartek i piątek minionego tygodnia ulicami Końskich jeździł nowy autobus. Za kółkiem IVECO siedział doświadczony kierowca Gustaw Słowik. Autobus posiada walory do obsługiwania miasta, bowiem może przewozić pasażerów siedzących, stojących, wózki dziecięce, wózki niepełnosprawnych. Mało kłopotliwe jest wsiadanie i opuszczenia – nawet z wózkami – pojazdu, bowiem posiada wysuwaną platformę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. To pojazd celowo przygotowany do takich zadań. Do obsługiwania tras miejskich się nadaje.

Testowe jazdy

Podczas testowania go na ulicach Końskich, startował z przystanku przy ul.Wojska Polskiego, gdzie w niedalekiej przyszłości będzie dworzec przesiadkowy, kierował się na ul.Staszica pod Starostwo Powiatowe, następnie na ul. Piłsudskiego – Urząd Skarbowy, Szpital im. św. Łukasza, ul. Piłsudskiego – KRUS, ul. Partyzantów – Urząd Miasta i Gminy, ul. Partyzantów – ZUS i ponownie do ul. Wojska Polskiego.

 

Więcej reklamy!

Z frekwencją było różnie, bo też i reklama kursowania autobusu jakby się gdzieś zapodziała. Nie znaleźliśmy jej nawet na stronie internetowej Urzędu Miasta i GminyKońskie, który zorganizował testowe jazdy.

Niebawem w Końskich pojawią się jeszcze dwa takie same autobusy, które będą realizowały kursy testowe, będą sondowały rynek. Wypadałoby, żeby autobusy miały stosowne tablice jak inne auta komunikacji publicznej. Byłoby wiadomo którędy jedzie. Mieszkańców trzeba też przygotować na opłaty z bilet, jeżeli będą obowiązywały. Wszelkie uwagi o komunikacji miejskich można składać w Urzędzie Miasta i Gminy.

MAK

Dodaj komentarz