Rowerzyści zatrzymali pijanego kierowcę mazdy

0
1

Dwaj rowerzyści zatrzymali na drodze K74 pijanego 35 –latka z Jelcza, który kierował mazdą. Kierowca miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Rowerzyści z województwa mazowieckiego:  jeden z Otwocka, drugi z miejscowości tuż przy granicy powiatu otwockiego, zwiedzali Ziemię Konecką. Z Rudy Malenieckiej jechali w stronę „krzyżówek rudzkich”. Po przeciwnej stronie, na drodze K42 pod znakiem STOP stała mazda.  Jechała od Końskich i zamierzała włączyć się do ruchu w drogę K74, w kierunku Piotrkowa. I tak zrobiła. Rowerzyści zauważyli, że mazda jedzie bardzo niepewnie, porusza się slalomem. W pewnym momencie zjeżdża na prawe pobocze. Zatrzymuje się. Kierowca wysiadł i poszedł w las „za potrzebą”.

Gdy wrócił rowerzyści stali już koło mazdy. Wyczuli do kierowcy alkohol. Zawiadomili policję i nie pozwalali 35 –latkowi wsiąść za kółko – mówi nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. –  Błyskawicznie na miejsce zdarzenia przybył motocyklowy patrol.  Przebadali  kierowcę mazdy. Wyszło, że  w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, zawieźli do aresztu KPP Końskie, gdzie trzeźwiał. Sporządzili do sądu wniosek o ukaranie, za prowadzenie samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

Rowerzystom należą się podziękowania za tentem czyn, wyeliminowanie z ruchu  drogowego pijanego szofera.

MAK

Dodaj komentarz