„EDWARD” policjantów koneckich i europejskich

0
0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzili akcję pod kryptonimem EDWARD, co znaczy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drodze. W tym dniu taką akcję prowadzili policjanci ze wszystkich krajów Europy.

To był symboliczny dzień na symboliczną akcję o ponad krajowym przesłaniu. Policjanci wszystkich krajów realizowali projekt  „wizja zero” czyli zero ofiar śmiertelnych i wypadków drogowych na drogach Europy. Tego typu działania organizowane są pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku

Czekali z radarem i pouczeniem

Policjanci z koneckiej drogówki ustawili punkt kontrolny na drodze wojewódzkiej W728, tuż za miastem jadąc z Końskich. Tu realizowali zadania wynikające ze wspomnianych założeń pn. EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drodze. „Drogówka”  ograniczała  wszelkie  zdarzenia na koneckich drogach. Policjanci kierowcom sprawdzali prędkość z jaką poruszali się na odcinku drogi, który przebiegał w terenie zabudowanym. Na motocyklach policyjnych teren patrolowali: st.sierż.Adrian Mika i st.sierż. Dariusz Kuca. Obsadę radiowozu stanowili: sierż.sztab.Monika Zamachowska, i st.asp.Andrzej Cuper. Nad całym przedsięwzięciem czuwali; podinspektor Grzegorz Michorek, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP  i asp. Łukasz Morka.

Marzenia ?

Pomysłodawcy tego projektu wierzą, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drodze jest zmiana negatywnych zachowań ich użytkowników.

Podczas akcji wielu kierowców zostało skontrolowanych. Ci, którzy w sposób rażący nie naruszyli przepisów drogowych, otrzymywali od policjantów  ulotki, na których deklarowali, że będą jeździli bezpiecznie. Tego typu forma profilaktyki bardzo podobała się wszystkim kierowcom. Tym razem mandatów karnych policjanci nie używali, bowiem żaden z kontrolowanych nie naruszył przepisów, nie złamał prawa drogowego – mówi nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz