Patriotyczne śpiewanie i poświęcenie wozu

Okolice

Mieszkańcy Krasnej dali się zaprosić do śpiewania patriotycznych pieśni. Wszystko to w ramach uroczystości związanych ze stuleciem niepodległości. Poświęcono również wóz strażacki, który służy już druhom z OSP Krasnej.

Niska temperatura nie przeszkodziła uczestnikom koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Został on przygotowany przez nauczycieli i uczniów  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej. Na placu szkolnym stanęła scena, na której wystąpili uczniowie w specjalnym patriotycznym programie. Na zaproszenie dyrektor Ewy Rupniewskiej do śpiewania pieśni związanych z historią Polski włączyli się wszyscy uczestnicy. Na scenie wystąpili również: Uniwersytet Trzeciego Wieku „Senioriada”, Wojciech Misiowiec i Marian Domagała.

 Wóz poświęcony

Ważnym punktem spotkania było poświęcenie wozu strażackiego, który został zakupiony ze środków będących w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości. To jedyny taki wóz w województwie świętokrzyskim w 100 procentach zakupiony z ministerialnego wsparcia. Poświęcenia dokonał  ks. Sylwester Gula z miejscowej parafii, a symbolicznego przekazania Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski, dyrektor biura senatorsko-poselskiego Jacka Włosowicza Zbigniewa Ziobro.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz