Pierwsza szkoła średnia już działa

Oświata

Pierwsza w historii szkoła średnia rozpoczęła swoją działalność w Radoszycach. – To wydarzenie ma rangę historyczną – mówił Marian Jankowski, przewodniczący radoszyckiej Rady Miejskiej, wieloletni dyrektor I LO im. KEN w Końskich.

W minioną niedzielę w Radoszyckiej podstawówce zainaugurowano działalność pierwszej w historii gminy szkoły średniej. – Czekaliśmy na ten moment bardzo długo, bo pierwsze rozmowy na temat tego, by zaproponować naszym mieszkańcom możliwość kontynuowania edukacji. To była trudna droga bez ciernie, bo było wiele działań, by nam to uniemożliwić – mówił burmistrz Michał Pękala.

Dzieje się historia

Na szkolnym korytarzu zgromadzili się zarówno uczniowie, którzy rozpoczynają naukę jak i radoszyccy samorządowcy. W ich imieniu głos zabrał Marian Jankowski, przewodniczący radoszyckiej Rady Miejskiej, wieloletni dyrektor I LO im. KEN w Końskich. – To wydarzenie ma rangę historyczną. Do tej pory nigdy w naszej gminie nie było szkoły średniej – zaznaczał
Nabór jeszcze trwa

W Radoszycach jak na razie lekcje odbywać będą się w weekendy i co ważne udział w nich jest bezpłatny. Centrum Kształcenia Ustawicznego Patronus, które odpowiada za organizację nauki zapewnia naukę w liceum ogólnokształcącym i szkole policealnej. Można będzie kształcić w specjalnościach: technik BHP, technik informatyk, technik administracji, opiekunka środowiskowa. – Nabór jeszcze trwa, więc można do nas dołączyć. Mamy już blisko 70 uczniów, którzy rozpoczynają naukę w Radoszycach. Są to zarówno osoby dorosłe jak i młodzież – informuje Piotr Pająk, właściciel Patronusa.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz