Przegrali w końcówce

Sport

W meczu inaugurującym nowy sezon I ligi w grupie C, szczypiorniści KSSPR-u Końskie ulegli na wyjeździe KSZO Odlewni Ostrowiec Św. 28:31. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 16:16.

Hala sportowo-widowiskowa przy ul. Świętokrzyskiej 11 w Ostrowcu Św. nie jest zbyt szczęśliwa dla koneckich szczypiornistów. W dotychczasowych czterech wyjazdowych konfrontacjach w I lidze z grającym w tym obiekcie KSZO, nasi seniorzy wygrali tylko raz. W minioną sobotę do tej niechlubnej statystyki doszła jeszcze jedna porażka.

Zadecydowały ostatnie minuty

Przez większość spotkania żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a najczęściej był remis. O porażce podopiecznych Roberta Napierałyzadecydowały ostatnie minuty. W 48 minucie po bramce Bartosza Sękowskiego był remis 25:25. Ostatni, jak się później okazało. Gospodarze wykorzystywali niemal wszystkie okazje bramkowe, a nasi szczypiorniści niewiele. W 56 minucie było 31:26 dla KSZO i tylko cud mógł uratować naszą ekipę przed utratą punktów. Nie zdarzył się. Konecczanie jedynie zniwelowali nieco rozmiary porażki. Skończyło się na 31:28.

W drugiej kolejce KSSPR Końskie zagra we własnej hali z SPR Tarnów (29 września, godz. 18).

W pozostałych meczach 1 kolejki: ROKiS Radzymin – MTS Chrzanów 21:29, SPR PWSZ Tarnów – Uniwersytet Radom 32:21, AZS AWF Biała Podlaska – SRS Czuwaj Przemyśl 42:34, Padwa Zamość – AZS UW Warszawa 29:27, Orlen Wisła II Płock – KPR Legionowo 27:24.