Bezpieczna droga do szkoły – policjanci w akcji

Paragraf

Uczniowie z koneckich szkół na dobre rozpoczęli już rok szkolny. Wielu z nich przekroczyło progi szkoły po raz pierwszy. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, koneccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili wzmożone działania zapewniające bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto, mówili o przestępcach w Internecie.

 

Koneccy policjanci już na kilka dni przed zakończeniem wakacji, sprawdzali prawidłowość oznakowania przejść dla pieszych pod kontem bezpieczeństwa pieszego użytkownika. Od początku roku szkolnego, przy szkołach oraz placówkach oświatowych powiatu koneckiego prowadzili wzmożone działania w ramach akcji,  „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Przed szkołami

W rejonach szkół, znajdujących się w pobliżu ulic  tam, gdzie natężenie ruchu pojazdów  i pieszych jest duże, zwłaszcza w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych, policjanci z koneckiej drogówki prowadzili swoje działania.

Zmotoryzowanym  zwracali uwagę na fakt wzmożonego natężenia ruchu pieszych w tych rejonach. By zachowywali szczególna ostrożność. Ponadto  policjanci odwiedzali  w szkołach dzieci. Zapoznawali uczniów z podstawowymi, zasadami ruchu drogowego odnoszącymi się do pieszych. A  przy okazji apelowali do rodziców  o  zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego – informuje st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

U uczniów w Dziebałtowie

Aspirant  Łukasz Morka z Wydziału Ruchu Drogowego oraz st. sierż. Piotr Przygodzki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie.  Z uczniami poprowadzili zajęcia  profilaktyczne, na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. A co niemniej ważne, mówili o bezpieczeństwie w internecie. Policjant z koneckiej „drogówki” omawiał tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze m.in. przypomniał kiedy mamy obowiązek używać elementów odblaskowych oraz w jakie światła powinien być wyposażony rower, itd. Straszy sierżant Piotr Przygodzki mówił dzieciom jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jakie zagrożenia w nim czyhają. Uczniowie klas starszych  dowiedzieli się o cyberprzestępczości, kogo nazywamy stalkerem, o negatywnych skutkach związanych z hejtem i mową nienawiści wyrażanymi w sieci.

M RIAN KLUSEK

Dodaj komentarz