Lawina pomocy dla Oliwki po naszym artykule

flash Końskie

Brakuje mi słów, żeby wyrazić wdzięczność. Po artykule w TYGODNIKU ruszyła w naszą stronę lawina dobra – mówi Paulina Nowek, mama niepełnosprawnej Oliwki. Dwa tygodnie temu zaapelowaliśmy na naszych łamach o pomoc w remoncie domu rodziny. Odzew był ogromny! Już 13 października odbędzie się specjalny bal charytatywny.

Historia Oliwki i jej rodziny poruszyła mnóstwo serc. Tuż po publikacji w TYGODNIKU artykułu, w którym apelowaliśmy o pomoc w remoncie domu rodziny w Pardołowie, w gminie Stąporków rozdzwoniły się telefony osób, które zadeklarowały pomoc. Oliwka w listopadzie skończy 3 latka. Dzielna dziewczynka, która urodziła się w 23 tygodniu ciąży walczy o lepsze życie. Przechodzi rehabilitację, która już przynosi efekty. Nie chodzi, nie mówi, istnieje podejrzenie, że nie widzi.

Wielka szansa
Jest wielka szansa, że jeszcze tej zimy rodzina będzie mogła mieszkać w godziwych warunkach. Nowkowie przeprowadzili się do Pardołowa, do domu teściowej z wynajmowanego lokum w Stąporkowie, zrezygnowali też z propozycji z magistratu, by zamieszkać w mieszkaniu socjalnym i postanowili własnymi siłami wyremontować dom.

Ruszyła lawina
Stary drewniak z dobudowaną częścią wymaga koniecznych prac m.in. wymiany dachu, pieca, elektryki i  hydrauliki. – Po artykule okazało się, że mamy ekipę do wymiany dachu, czekamy na informacje dotyczące blachy. Podobnie jest z wymianą pieca, bo istnieje szansa, że dostaniemy go w prezencie lub za niewielką opłatą – wylicza Paulina Nowek, mama Oliwki. – Była u nas pani architekt, która bezpłatnie zaplanuje nasz nowy dom, zgłosił się elektryk z informacją, że za darmo wymieni całą instalację. Ciągle nie wierzę, że to się dzieje – dodaje.
Będzie bal

W pomoc bardzo zaangażowała się również nasza czytelniczka Henryka Jankowiak, która organizuje bal charytatywny dla Oliwki już w sobotę 13 października. – Na moją prośbę odpowiedzieli błyskawicznie państwo Karolina i Wojciech Kowalczykowie, właściciele Ośrodka Wypoczynkowego „Wako” w Czarnieckiej Górze, gdzie odbędzie się bal. Zaplanowaliśmy pokazy taneczne, będzie foto budka i licytacja atrakcyjnych fanów, którą poprowadzi Agnieszka Kastarynda – mówi pani Henryka.

Zagra zespół Amazing Band, kizombę zatańczy Agata Sikorska z partnerem. Wstęp na bal wynosi 300 zł, liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć. Rezerwacje i informacje pod numerem telefonu: 692 625 465‬.

Remont już za chwilę
– Chcemy wejść z remontem jeszcze w październiku, żeby zdążyć przez jesienią. Mam nadzieję, że bal w tym pomoże. Zapraszamy wszystkich, którzy mają wielkie serca i chcą pomóc w remoncie domu Oliwki – zachęca organizatorka.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz