Wakacje kamperem z dziećmi – porady

flash Rozmaitości

Na wakacje kamperem można jechać nawet z małymi dziećmi i niemowlętami. Wyjazd pozwoli wypocząć całej rodzinie bez wydawania dużej kwoty, a dzieciom dostarczy sporo radości, dzięki możliwości podróżowania i spania w samochodzie. Oto 5 wskazówek, jak przygotować się do wakacji kamperem z dziećmi.

 

  1. Zabierz ze sobą środki przeciw komarom

 

Wypoczynek na polu kempingowym zwiększa ryzyko, że dzieci zostaną pogryzione przez komary. Pokąsane maluchy są rozdrażnione z powodu swędzenia, niespokojnie śpią oraz rozdrapują do krwi bąble na skórze. Aby uchronić dzieci przed komarami, powinno się zabrać ze sobą zapas preparatów odstraszających owady. Repelenty rozpyla się na skórze, dzięki czemu komary przestają na niej siadać.

 

  1. Przygotuj wygodny dres dla każdego dziecka

 

Nic tak dobrze nie smakuje jak śniadanie na trawie przed kamperem i kolacja przygotowana wieczorem na grillu na polu kempingowym. Poranki i wieczory bywają w Polsce dość chłodne nawet latem, dlatego dzieci powinny mieć ze sobą wygodny dres, który zapewni im ciepło podczas posiłków i zabawy, gdy temperatury są niższe niż w ciągu dnia. Dodatkowo dres sprawdzi się zamiast piżamy w chłodne noce.

 

  1. Zaplanuj rozrywkę na deszczowe dni

 

Niestety, pogoda w Polsce bywa kapryśna. Jeżeli w czasie urlopu będzie padał deszcz, dzieci nie będą mogły bawić się na świeżym powietrzu. Aby zapewnić im rozrywkę w czasie niepogody, warto zapakować do kampera gry planszowe, karty, puzzle, książeczki, kolorowanki i ulubione zabawki. Dodatkowo powinno się sprawdzić, gdzie w okolicy pola kempingowego znajdują się atrakcje dla dzieci, z których można korzystać pod dachem.

 

  1. Pamiętaj o okryciu głowy i kosmetykach do opalania

 

W upalne dni dzieci powinny nosić czapkę lub kapelusz chroniący przed słońcem, a rodzice powinni smarować skórę pociech kosmetykami z wysokim filtrem. Krem z filtrem UV nakłada się na skórę dziecka, nawet gdy temperatury są niezbyt wysokie, a słońce lekko kryje się za chmurami. Dodatkowo zaleca się ponowne nałożenie kosmetyku, gdy dziecko wyjdzie z wody, na przykład po zakończeniu kąpieli w jeziorze.

 

  1. Zabierz zapas produktów spożywczych dla dzieci

 

Niemowlęta i najmłodsze dzieci mają inne potrzeby żywieniowe niż osoby dorosłe. W kamperze trudno przygotowuje się posiłki dla maluszków, dlatego przed wyjazdem powinno się przygotować zapas słoiczków z obiadkami i deserkami oraz odpowiednią liczbę opakowań z mlekiem modyfikowanym i kaszkami. Dodatkowo powinno się zabrać przekąski w postaci chrupek kukurydzianych i wafelków dla niemowląt oraz soczki i wodę do picia.

 

Przed wyjazdem warto zadbać również o motorhome insurance.

 

1 Komentarz dla “Wakacje kamperem z dziećmi – porady

Dodaj komentarz