Wmurowali akt erekcyjny w mur nowej hali w Kapałowie (zdjęcia)

flash Galeria Radoszyce

– Tworzymy dziś historię. Już w grudniu będziemy mogli zagrać w tej hali pierwszy mecz – mówił burmistrz Michał Pękala, podczas poniedziałkowego spotkania, przy hali budowanej obok Szkoły Podstawowej w Kapałowie.

Hala przy kapałowskiej szkole to kolejna z dużych i wyczekiwanych inwestycji w gminie Radoszyce. Podkreślała to Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa, podczas uroczystego spotkania w szkole w Kapałowie. Jak wspominała, cztery lata temu deklarowała, że będzie starać się o to, by taka hala powstała, bo uczniowie po prostu nie mieli miejsc do ćwiczeń. Budowa stała się możliwa dzięki wnioskowi Urzędu Miasta i Gminy Radoszyce, którzy otrzymał unijne dofinansowanie. Burmistrz Michał Pękala zaznaczał,  że rosnąca hala to efekt bardzo dobrej współpracy zarówno z Agatą Binkowską jak i pracownikami radoszyckiego magistratu.

Co w tubie?

Po programie artystycznym zaprezentowanym na szkolnym korytarzu w ścianę hali wmurowano specjalną tubę. Umieszczono w niej: akt erekcyjny z podpisami obecnych na uroczystości, drobne monety oraz duże zdjęcie wszystkich uczniów wykonane na tle powstającej hali.

Przypomnijmy,  że do dyspozycji będą  boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej halowej. Powstanie również niezbędna infrastruktura z szatniami i sanitariatami. Całość inwestycji wyniesie 1,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 1,4 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada, a pierwszy mecz rozegrany zostanie już w grudniu.

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz