Na niebieskich matach walczyli dla Niepodległej

Sport

W ósmej edycji Koneckiego Turnieju Karate o Puchar z Żeliwa wzięło udział około 350 młodych karateków z całej Polski.

Zawody rozegrano w minioną sobotę w koneckiej hali sportowej. Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży z rocznika 2001 i młodszych. Rozegrano konkurencje kumite light-kontakt i kumite semi-kontakt, oddzielne dla chłopców i dziewcząt. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, wagowe oraz wg płci. W sumie było 37 kategorii. Do koneckiej hali sportowej przybyło około 350 młodych adeptów z 34 ośrodków karate z całej Polski.

W setną rocznicę odzyskania niepodległości

Zawody były zorganizowane pod hasłem „Dla Niepodległej”. Znalazły się w kalendarium imprez sportowych i rekreacyjnych ogłoszonym przez konecki magistrat z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej przyczyny uczestnicy otrzymali medale z Orłem, godłem Polski. Z kolei puchary tradycyjnie nawiązywały do odlewniczych tradycji naszego terenu. Medal z Orłem bardzo się spodobał. – Puchar z Żeliwa za pierwsze miejsce i model do niego wykonał jeden z nas, karateka Rafał Węgierek. Spód natomiast w swoim zakładzie zrobił Leszek Stanek – mówi Mateusz Garbacz, organizator turnieju.

Nasi z medalami

Wśród zdobywców medali nie zabrakło reprezentantów trzech klubów z powiatu koneckiego. Dla Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Beaty Kij złoto zdobyła Alicja Kośka, srebro Szymon Strzelecki, a brąz Wiktoria Więckowicz i Aleks Wilczyński. Z niekłańskiej sekcji SKSW Kyokushin-Karate Skarżysko-Kam. Zbigniewa ZaborskiegoDominika Lisowska wywalczyła drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęli Aleksandra Domagała i Szymon Zych. Najwięcej krążków wywalczyli jednak podopieczni Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Ze złotych medali cieszyli się: Kamila SapiejaMichał CieszkowskiOlgierd Kozielski i Jakub Owczarek. Drugie miejsce zdobyła Natalia Cieszkowska, a trzecie Martyna BiałeckaAmelia Łyczek i Oliwia Małecka.

Podczas imprezy bardzo aktywni byli wolontariusze fundacji DKMS Polska. Dzięki nim do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego dołączyło 17 osób.

Patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrz Krzysztof Obratański i starosta Bogdan Soboń, a patronat medialny – TYGODNIK i konecki24.pl. Organizatorem zawodów był Konecki Klub Karate Kyokushin.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz