Złote Gody. Koneckie pary świętowały z ludowym akcentem (zdjęcia)

flash Galeria Końskie

15 par z miasta i gminy Końskie świętowało w koneckiej Restauracji Leliwa jubileusz zawarcia małżeństwa. To już 50 lat od kiedy ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

W słoneczne popołudnie w miniony czwartek świętowały pary z miasta i gminy Końskie. Jak przystało na coroczną uroczystość organizowaną przez Urząd Stanu Cywilnego było niezwykle uroczyście i elegancko. Tym razem Danuta Augustyniak, kierownik USC i jej zastępczyni Iwona Zapała zaprosiły jubilatów do sali głównej Restauracji Leliwa w Końskich. Tu wraz z gospodarzem wydarzenia burmistrzem Krzysztofem Obratańskim panie witały pary, które obchodziły Złote Gody.

Udekorowani medalami

W gronie odznaczonych Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie znalazły się pary, które ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską zarówno 50 jak i 51 lat temu. Wraz z burmistrzem Obratańskim parom gratulowali Zbigniew Kowalczyk, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Kamil Kubicki, przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego, który przekazał małżonkom listy gratulacyjne.

 Na ludową nutę

Dla par, jak zwykle, przygotowano ciekawy program artystyczny. Za jego przygotowanie odpowiadała Anna Wiaderna z koneckiego Domu Kultury. Jubilaci i ich rodziny wysłuchali poezji miłosnej w interpretacji Anny Wiadernej i Aleksandra Kopańskiego oraz obejrzeli obrzędowe widowisko związane z weselem. Nie zabrakło więc zarówno scen z wiejskiego wesela, jak i obśpiewywania par.

Tort na finał

W trakcie obrzędu jubilaci otrzymywali pamiątkowe talerze. W programie artystycznym wystąpili państwo młodzi: Anna Mąka i Kamil Cholewa, starościna Teresa Dunajska, starosta weselny Grzegorz Maślak oraz Alicja Nowek, Stanisław Chojnacki, Marian Paras,  Ewa Staromłyńska, Jolanta Sekuła, Barbara Stefańczyk – UTW, Zuzia Szlenk, Martyna Malicka, Filip Cieślik, Antonella Chianese: uczniowie I i II LO, śpiewała Alicja Woldańska i Wojtek Kołodziejczyk. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i oczywiście jubileuszowy tort.

Złoci Jubilaci z miasta i gminy Końskie:

51 lat: Anna i Zbigniew Marcinkowscy z Końskich, Lidia i Czesław Bogatkowie z Końskich, Helena i Marek Berzynowie z Końskich, Maria i Andrzej Gwardeccy z Końskich, Zofia i Tadeusz Kondraccy z Końskich, Cecylia i Tadeusz Stępniowie, Wiktoria i Mieczysław Soboniowie z Pomykowa, Letusława i Henryk Rejczakowie z Końskich, Wanda i Jerzy Bodziochowie z Czerwonego Mostu, Mirosława i Jan Gawrońscy z Końskich

50 lat: Grażyna i Boguchwał Szczepańcowie z Końskich, Wiesława i Wiesław Pilarscy z Modliszewic, Halina i Bohdan Wróblowie z Końskich, Ewa i Ryszard Miedzińscy z Końskich, Cecylia i Jan Wiaderny z Końskich

 

Dodaj komentarz