Unia rozstrzelana. Osiem razy

Sport

W 14 kolejce IV ligi świętokrzyskiej, Partyzant Radoszyce uległ u siebie GKS-owi Nowiny 0:2, a Neptun Końskie rozgromił w Sędziszowie tamtejszą Unię 8:0.

Niemal w samo niedzielne południe podopieczni trenera Zbigniewa Podsiębierskiego podejmowali GKS Nowiny. Radoszyczanie musieli uznać wyższość rywala. W 33 minucie wynik otworzył Paweł Ślefarski. Po przerwie drugą bramkę dla gości zdobył Krystian Wojtal i skończyło się 2:0 dla przyjezdnych.

Kanonada w Sędziszowie

W tym samym czasie konecczanie przyjechali do Sędziszowa w roli murowanego faworyta. Nikt jednak chyba nie przypuszczał, że spotkanie będzie tak jednostronne. Podopieczni Waldemara Szpiegizaprezentowali bardzo wysoką skuteczność aplikując gospodarzom aż osiem goli. Do przerwy do bramki Unii trafili Jakub Kotarzewski w 37, Łukasz Jamróz w 39 i ponownie Kotarzewski w 42 minucie.

Po zmianie stron dominacja Neptuna jeszcze wzrosła, czego dowodem były kolejne bramki: Piotra Piwowara w 49, Kotarzewskiego w 57, Łukasza Szymoniaka w 63 oraz Krzysztofa Pacha w 83 i 87 minucie. Niechybnie padła by dwucyfrówka, ale sędzia zlitował się nad sędziszowianami i nie podyktował dwóch karnych dla naszej ekipy. Skończyło się 8:0 dla Neptuna.

W następnej kolejce, 4 listopada o godz. 11 Partyzant Radoszyce zagra na wyjeździe z rezerwami Korony Kielce, a o godz. 13 Neptun Końskie podejmie Naprzód Jędrzejów.