Karolina Wilczyńska nie tylko o swoich powieściach

Kultura

Karolina Wilczyńska, lubiana pisarka powieści obyczajowych gościła w stąporkowskiej bibliotece. Na spotkaniu nie zabrakło zarówno młodzieży jak i fanek jej literatury.

Za nami bardzo udane spotkanie zorganizowane przez stąporkowską bibliotekę w miejscowej kawiarence Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Karolina Wilczyńska jest autorką popularnej sagi „Stacja Jagodno”, która dzieje się w Kielcach i okolicach. Bohaterowie cyklu tak bardzo spodobali się odbiorcom, że regularnie pojawiają się w kolejnych powieściach. Nie oznacza to, że pisarka zamknęła się w gronie tylko jednej sagi. Wciąż ukazują się kolejne książki.

Karolina Wilczyńska w rozmowie z dyrektor Katarzyną Sorn opowiadała m.in. o inspiracjach, pasjach, które wypełniają jej czas wolny. Zebrani goście wysłuchali opowieści o zauroczeniu Górami Świętokrzyskimi, okolicami Zagnańska, które posłużyło jej do stworzenie książkowego Jagodna. Po spotkaniu pisarka długo podpisywała książki i pozowała do pamiątkowych zdjęć. W wydarzeniu udział wzięło mnóstwo osób, w tym duże grono stanowiły panie z UTW w Stąporkowie i Końskich, które należą do grona fanek twórczości kieleckiej pisarki.

woyt

 

Dodaj komentarz