Już w piątek: Zaduszki Jazzowe w międzynarodowym składzie

flash Kultura

Zapraszamy na bardzo ciekawy koncert w ramach Markowego Grania – Zaduszek Jazzowych. Gościem wydarzenia będzie Marek Napiórkowski z projektem „WAW – NYC”.

Po sukcesie trzech poprzednich tras zrealizowanych w dwudziestu czterech miastach Polski, Marek Napiórkowski zaprasza na prawdopodobnie ostatnią już koncertową podróż po kraju z jego warszawsko-nowojorskim zespołem. Muzycy zaprezentują materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty „WAW-NYC”, która przyniosła Napiórkowskiemu dwie nominacje do Nagrody FRYDERYK 2018 w kategoriach Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.

W Końskich zagrają znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku: nominowany za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianista Manuel Valera, rozchwytywany basista Robert Kubiszyn  oraz nowojorski mistrz perkusji – Clarence Penn.

Koncert organizowany przez Miejsko-Gminny Dom Kultury odbędzie się w ramach Markowego Grania – Zaduszek Jazzowych, organizowanego od lat święta muzyki dedykowanego zmarłemu koneckiemu muzykowi Markowi  Cieślakowi.  Początek wydarzenia w piątek 9 listopada o godz. 19 w sali koncertowej Restauracji Leliwa w Końskich. Co ważne wstęp na wydarzenie jest wolny, warto więc przyjść wcześniej, żeby zająć sobie jak najlepsze miejsca.

wojciech purtak

Dodaj komentarz