Zatrzymany z kontrabandą

flash Paragraf

Policjanci z zespołu zajmującego się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Końskie. Znaleźli u niego i zabezpieczyli 1470 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Stróże prawa zatrzymali  forda, którym kierował 37-latek z gminy Końskie. Funkcjonariusze podejrzewali go o przewożenie dużej ilości  papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trafili w dziesiątkę. Za  przednim siedzeniem auta stała torba wypełniona 130 paczkami papierosów przeróżnych marek bez znaków akcyzy.

To był niejako trop, który wymagał potwierdzenia. Trafili do jego domu. Przeszukali  mieszkanie i pomieszczenia  gospodarcze. I tu także znaleźli papierosy. Po przeliczeniu wyszło, że było 1340  paczek.  W sumie  na rynek nie trafiło 1470 paczek.  Żadna nie posiadała polskich znaków akcyzy. Według wyliczeń, mężczyzna naraził skarb państwa na uszczuplenia z tytuły niezapłaconego podatku, który wynosił ponad 34 000 złotych. Teraz jego sprawą zajmie się sąd – opowiedział nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

MAK

Dodaj komentarz