Neptun pogonił Pogoń. Partyzant zwycięski

Sport

16 kolejka IV ligi była udana dla naszych drużyn. Partyzant Radoszyce pokonał u siebie Alit Ożarów 2:1, a Neptun Końskie okazał się wyraźnie lepszy od Olimpii-Pogoni wygrywając w Staszowie 4:1.

Partyzant podejmował u siebie Alit Ożarów. Podopieczni trenera Zbigniewa Podsiębierskiego mieli przewagę, ale długo nie umieli jej udowodnić. Dopiero w 41 minucie wynik otworzył niezawodny Mateusz Śliwka.

Słaba skuteczność

Niestety, tuż po wznowieniu gry po przerwie błąd w linii obrony gospodarzy wykorzystał Patryk Niziołek. Potem nasi gracze nie umieli wykorzystać nadarzających się okazji. Na 10 minut przed końcem trzy punkty radoszyczanom zapewnił Kuba Kos.

Na szczycie lepszy Neptun

Spotkanie w Staszowie okrzyknięto hitem kolejki. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł Neptun nie dając szans rywalowi. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 10 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Szymoniak.

Po zmianie stron dwie kolejne bramki z rzutów karnych zdobył Jakub Kotarzewski: w 62 minucie po faulu na Piotrze Piwowarze i 76 minucie po przewinieniu na Łukaszu Jamrozie. Chwilę później honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Krystian Rzepa. Wynik meczu na 4:1 dla Neptuna ustalił Piotr Gardynikw 83 minucie.

W ostatniej jesiennej kolejce, 17 listopada o godz. 13 Neptun Końskie podejmie Granat Skarżysko-Kam. Dzień później o godz. 13 Partyzant Radoszyce zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn.

Olimpia-Pogoń – Neptun
1:4 (0:1)
Bramki: Krystian Rzepa 80 – Łukasz Szymoniak 10, Jakub Kotarzewski 62, 76, Piotr Gardynik 83.
Neptun: Herda – Dutkiewicz, Skalski, Szymoniak, Kwiecień (66 Bugno), Piwowar, Gardynik, Armata, Szymkiewicz, Kotarzewski (85 Sroka), Jamróz (72 Pach). Trener Waldemar Szpiega.