Radoszycka Rada Miejska już pracuje. Pękala zaprzysiężony na burmistrza (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Radoszyce

Michał Pękala złożył ślubowanie i na kolejną kadencję objął fotel burmistrza Radoszyc. Bez zmian też na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej, którym pozostał Marian Jankowski.

Radoszyccy rajcy obradowali po raz pierwszy w tej kadencji w miniony czwartek. Pierwszy raz zmierzyli się również z elektronicznym głosowaniem. W Radoszycach, podobnie jak w Fałkowie, postawiono na piloty do głosowania, za pomocą których oddawano głosy. Cała sesja była transmitowana na żywo w internecie.

 

 

Rozpoczęło ją wręczenie zaświadczeń dla radnych i  burmistrza poświadczających wybór. Pamiątkowe dokumenty wręczała Marlena Laskowska, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej.

Zanim radni przystąpili do pierwszych głosowań złożyli ślubowanie.  Na przewodniczącego Rady Miejskiej w tajnym głosowaniu wybrano Mariana Jankowskiego, który pełnił tę funkcję w poprzedniej kadencji. Był jednym kandydatem, zagłosowało na niego 11 radnych, czterech było przeciw. Wybrano również dwoje zastępców przewodniczącego. Zostali nimi Alina Sadowska otrzymując 9 głosów i Andrzej Przyjemski z ośmioma głosami. Wiesława Król, zgłoszona do tej funkcji miała 6 głosów.

Po wyborach prezydium ślubowanie złożył Michał Pękala obejmując w tym momencie stanowisko burmistrza. Po tym fakcie do włodarza ustawiła się kolejka z gratulacjami.

 

Dodaj komentarz