Wójt Jarosław Pawelec złożył przysięgę. Danuta Jarek przewodniczącą Rady Gminy (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Smyków

Podczas czwartkowej sesji przysięgę złożył Jarosław Pawelec, nowo wybrany wójt. Ze stanowiskiem po 12 latach na tym stanowisku pożegnał się Józef Śliz. Radni na swoją przewodniczącą jednogłośnie wybrali Danutę Jarek.

Po przekazaniu zaświadczeń i złożeniu ślubowania przez radnych przystąpiono do wyborów przewodniczącego Rady Gminy. Okazało się, że radni byli zgodni i pojawiła się tylko jedyna kandydatura Danuty Jarek. Nad przebiegiem tajnego głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie Andrzej Paluch, Wojciech Włoszczyński i Katarzyna Rogula.

 

 

Przewodnicząca została wybrana jednogłośni Danuta Jarek. Za jej kandydaturą głosowało 15 radnych. Taki sam wynik uzyskał również Grzegorz Lesiak zgłoszony na wiceprzewodniczącego. Oboje to doświadczeni samorządowcy, zasiadali już w Radzie Gminy Smyków, znają więc specyfikę tej pracy.

Najbardziej wyczekiwanym momentem było zaprzysiężenie nowego wójta. Jarosław Pawelec zastąpił na tym miejscu Józefa Śliza, który gminą Smyków rządził 12 lat i postanowił nie startować w wyborach samorządowych. Pawelec wraca do Urzędu Gminy w Smykowie, po tym jak w kadencji 2010 – 2014 był przewodniczącym Rady Gminy.

 

 

 

Dodaj komentarz