Powiat wciąż pod rządami duetu Lenart i Soboń. Duda na czele Rady Powiatu. To największe zaskoczenie tego roku (zdjęcia)

flash Galeria Końskie
To wielkie zaskoczenie. Zapowiadała się rewolucja i zmiana władz w Starostwie Powiatowym, jednak zawiązana koalicja nie przetrwała i ostatecznie ze wsparciem dwóch radnych Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego władzę utrzymał duet Bogdan Soboń i Andrzej Marek Lenart. Panowie zamienili się stanowiskami, Lenart został starostą, a Soboń wicestarostą.
Wiele emocji było podczas dzisiejszych obrad Rady Powiatu. Po złożeniu ślubowań przystąpiono do wyborów. Już układ miejsc zajętych przez radnych przy stole zdradzał fakt, że koalicja zwarta pomiędzy PiS, Kreatywną Jednością Powiatu Koneckiego oraz radni SLD, którzy przypłacili odejściem z partii nie przetrwała. Z koalicji odeszło dwóch radnych Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego: Paweł Pękala i Damian Rozmus.
Pękala na przewodniczącą Rady Powiatu zgłosił Dorotę Dudę, a Robert Plech Wojciecha Owczarka. Duda wygrała mając 11 głosów, Owczarek miał 9 głosów, oddano 1 głos nieważny. Już po pierwszym głosowaniu widać było, że powstała nowa koalicja PSL (Bogdan Soboń, Dorota Duda, Czesław Kurcbart, Dariusz Młodawski, Witold Wójcik), PiS (Andrzej Marek Lenart, Jarosław Lasota), Samorządni Ziemi Koneckiej (Krzysztof Jasiński, Beata Zbróg) oraz Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego (Paweł Pękala, Damian Rozmus).
Koalicjanci zgodnie zagłosowali również na wiceprzewodniczących Beatę Zbróg i Czesława Kurcbarta oraz Andrzeja Marka Lenarta jako kandydata na starostę koneckiego. Zdobył 11 głosów. Kontrkandydatem był Grzegorz Piec, jeszcze w środowe popołudnie niemal pewny swojego zwycięstwa. Ostatecznie Piec przegrał uzyskując 9 głosów. Podobnie jak w poprzednim głosowaniu 1 głos był nieważny. Co ciekawe obaj panowie startowali z list PiS, ale to Piec był na to stanowisko rekomendowany przez Zarząd Okręgowy PiS. Lenart na swojego zastępcę wskazał Bogdana Sobonia, który uzyskał 11 głosów za i 10 przeciw.
Zgodnie z koalicyjnymi ustaleniami na etatowego członka Zarządu Powiatu został wskazany Damian Rozmus, dotychczasowy kierownik Biura Rady Miejskiej w Radoszycach, współpracownik burmistrza Michała Pękali, twórcy Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego. Rozmus uzyskał 11 głosów za 10 przeciw.

 

Dodaj komentarz