Pan Mieczysław ma 100 lat!

Gorące tematy Stąporków

Mieczysław Wasiński właśnie skończył 100 lat. Od urodzenia mieszka w Adamku, w którym przez lata prowadził punkt biblioteczny.

To było bardzo miłe spotkanie. Do Adamka w gminie Stąporków przyjechało wielu gości na czele z burmistrz Dorotą Łukomską, Andrzejem Markiem Lenartem, we wtorek jeszcze wicestarostą oraz Dorotą Nowak, kierowniczką stąporkowskiego USC na czele. Powód był zacny. Mieczysław Wasiński obchodził setne urodziny. Nie zabrakło więc życzeń, serdecznych gratulacji i prezentów.

Z żoną od 72 lat

Stulatek zaskoczył wszystkich swoją świetną formą. Jest samodzielny. Czyta bez okularów, chętnie ogląda telewizję i śledzi wydarzenia w polityce zarówno tej gminnej jak i ogólnopolskiej. Jest kibicem sportowym, często ogląda mecze z synem Mirosławem. Pan Mieczysław urodził się w Adamku, gdzie mieszka do dziś. Podczas II wojny światowej pracował na przymusowych robotach w Niemczech. Po powrocie do kraju ożenił się z Alfredą, młodszą o 11 lat, z którą żyją w zgodzie i miłości do dziś! Małżeństwem są już od 72 lat! Seniorzy mogą liczyć na pomoc syna Mirosława i jego żony, którzy mieszkają razem z nimi.
Lubiany wśród swoich
Niemal całe swoje zawodowe życie związał z pracą w kopalni rudy żelaza w Stąporkowie, gdzie jako ślusarz odpowiadał za maszyny. Pracował również w stąporkowskim ZUK-u oraz punkcie bibliotecznym w rodzinnym Adamku. Członkowie rodziny zgodnie twierdzą, że jego zaangażowanie w pracę spowodowało, że był bardzo lubiany i ta sympatia, wśród mieszkańców Adamka, trwa do dziś.

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz