Katarzyna Sorn tworzy od 30 lat. Jubileuszowy wernisaż przyciągnął tłumy (wideo, zdjęcia)

Takich tłumów na wernisażu w Stąporkowie nie było od lat. Powód był nie lada. 30-lecie pracy twórczej świętowała Katarzyna Sorn, jedna z najbardziej znanych artystek z powiatu koneckiego.

W czwartkowe popołudnie foyer Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie było szczelnie wypełnione. Podczas jubileuszowej wystawy można było zobaczyć prace z kilku etapów twórczości artystki. Nie zabrakło portretów zaprzyjaźnionych osób, bo warto zaznaczyć, że Katarzyna Sorn często maluje swoich przyjaciół i współpracowników.

 

Uwagę przyciągały również jabłka, które swego czasu przyniosły artystce dużą popularność. Co ciekawe z okazji jubileuszu powstało 30 obrazów jabłek! Wszystkie pokazano w Stąporkowie. Nie zabrakło również najnowszej plastycznej fascynacji, czyli prac wykonywanych techniką mix media polegającą na łączeniu w pracy wielu technik i różnych materiałów m.in. farb, papierów, czy nawet wstążek.

Niespodzianką dla uczestników wystawy okazała się część muzyczna. Katarzyna Sorn zaprosiła wszystkich do wysłuchania piosenek, które zostały napisane do jej wierszy. Wykonał je Sebastian Moczarski, instruktor muzyczny MGOKiS, który skomponował do nich muzykę. To jednak nie wszystko, bo na finał zaśpiewała sama autorka!

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze