Katarzyna Sorn tworzy od 30 lat. Jubileuszowy wernisaż przyciągnął tłumy (wideo, zdjęcia)

filmy flash Galeria Stąporków

Takich tłumów na wernisażu w Stąporkowie nie było od lat. Powód był nie lada. 30-lecie pracy twórczej świętowała Katarzyna Sorn, jedna z najbardziej znanych artystek z powiatu koneckiego.

W czwartkowe popołudnie foyer Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie było szczelnie wypełnione. Podczas jubileuszowej wystawy można było zobaczyć prace z kilku etapów twórczości artystki. Nie zabrakło portretów zaprzyjaźnionych osób, bo warto zaznaczyć, że Katarzyna Sorn często maluje swoich przyjaciół i współpracowników.

 

Uwagę przyciągały również jabłka, które swego czasu przyniosły artystce dużą popularność. Co ciekawe z okazji jubileuszu powstało 30 obrazów jabłek! Wszystkie pokazano w Stąporkowie. Nie zabrakło również najnowszej plastycznej fascynacji, czyli prac wykonywanych techniką mix media polegającą na łączeniu w pracy wielu technik i różnych materiałów m.in. farb, papierów, czy nawet wstążek.

Niespodzianką dla uczestników wystawy okazała się część muzyczna. Katarzyna Sorn zaprosiła wszystkich do wysłuchania piosenek, które zostały napisane do jej wierszy. Wykonał je Sebastian Moczarski, instruktor muzyczny MGOKiS, który skomponował do nich muzykę. To jednak nie wszystko, bo na finał zaśpiewała sama autorka!

1 Komentarz dla “Katarzyna Sorn tworzy od 30 lat. Jubileuszowy wernisaż przyciągnął tłumy (wideo, zdjęcia)

Dodaj komentarz