Kapsuła Niepodległości zostanie otwarta za 50 lat. Poznaj szczegóły!

Już w następnym tygodniu, w piątek 14 grudnia, uroczyście wmurujemy Kapsułę Niepodległości z prośbą o odkopanie jej za 50 lat. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dwa dni wcześniej wydamy okolicznościowy numer TYGODNIKA.

Tygodnik Konecki wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie przygotowuje Kapsułę Niepodległości, wykonaną przez firmę Perfopol Sp. z o.o. w Starachowicach. W roku 100. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, wmurujemy  w Końskich pojemnik ze współczesnymi pamiątkami, który pozwalamy otworzyć naszym dzieciom i wnukom dopiero za… 50 lat.

Uroczystość odbędzie się u zbiegu ulicy Pocztowej i 16-go stycznia w Końskich w piątek 14 grudnia o godz. 11.00. Wmurujemy pamiątkowy pojemnik, z różnymi, włożonymi do jego wnętrza przedmiotami. Hermetycznie zamknięty, ozdobiony pamiątkowym frontem, nazwaliśmy KAPSUŁĄ NIEPODLEGŁOŚCI. Proponujemy naszym dzieciom i wnukom, by otworzyli ją nie wcześniej jak za 50 lat, czyli w 2068 roku – w 150. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Ideą pomysłu jest atrakcyjne uczczenie 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i niecodzienna prezentacja osiągnięć miejscowych firm, samorządów i instytucji.

Kapsuła zawierać będzie uroczysty „List do Przyszłych Pokoleń”. Podpisany zostanie przez  obecnych na uroczystości uczestników, którzy przyjdą na nasze wydarzenie.

Najważniejszą zawartością Kapsuły będzie specjalne, Pamiątkowe Wydanie Tygodnika Koneckiego. Kolportowane będzie w wysokim nakładzie przez sieć sprzedaży prasy od 12 grudnia, a jeden, pamiątkowy egzemplarz trafi do Kapsuły Niepodległości!

Zakopanie Kapsuły będzie połączone z odsłonięciem pamiątkowej płyty, która poświęcona będzie pamięci Władysława Beliny Prażmowskiego i jego podkomendnych z I Szwadronu  Ułanów I Pułku Legionów Polskich, którzy 6 września 1914 r. na ulicach Końskich stoczyli walkę z wojskami rosyjskimi  oraz Legionistom Józefa Piłsudskiego, którzy 9 września 1914 r. wkroczyli do miasta.

 

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze