Cztery medale karateków z Niekłania

0
0

Karatecy z Niekłania przywieźli cztery medale z zawodów Open Karate Tournament Sosnowiec Cup 2018 o Puchar Prezydenta Miasta. Debiut w zawodach tej rangi zaliczył także jeden zawodnik z Krasnej.

Turniej rozegrany hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji zgromadził około 200 zawodników i zawodniczek z terenu całego kraju. W poprzednim wydaniu TYGODNIKA opisaliśmy sukces podopiecznych Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin, którzy w Sosnowcu zdobyli dziewięć krążków.

Otwarty turniej

Turniej był otwarty dla wszystkich organizacji. Przeprowadzono następujące konkurencje: kumite light contact (dla zawodników z roczników 2007-2010), kumite semi contact (dla zawodników z roczników 2001-2006), kumite full contact dla seniorów (ukończone 18 lat), kumite full contact dla oldboy (ukończone 35 lat) i kata według kategorii wiekowej z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców, kobiet oraz mężczyzn.

Mocna sekcja

Tym razem skupimy się na osiągnięciu młodych zawodników z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego. – Z naszej sekcji wystartowało czworo zawodników, a także jeden zawodnik z nowo otwartej sekcji w Krasnej. Z Niekłania każdemu zawodnikowi udało się stanąć na podium. Na najwyższym stopniu podium stanęli Julia Domagała oraz Szymon Zych, który w finale pokonał kolegę z klubu Piotra Lisowskiego. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Ola Domagała. Debiutujący na zawodach tej rangi Wiktor Janus niestety musiał uznać wyższość przeciwnika – informuje Marcin Zych.

Klub ze Skarżyska-Kam. zdobył w sumie 13 medali i zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Organizatorem turnieju był Sosnowiecki Klub Karate prowadzony przez shihan Eugeniusza Dadzibuga (6 dan). Patronat honorowy objął prezydent Sosnowca. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz