Przekazali czujkę tlenku węgla

0
0

Kontynuując ogólnopolską kampanię „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” strażacy JRG Końskie przekazali czujkę tlenku węgla mieszkance Końskich, która zgłosiła się do koneckich strażaków ratowników z prośbą o jej uzyskanie i zamontowanie.

Mieszkanka Końskich, pani Aneta dowiedziała się z mediów jak niebezpieczny jest tlenek węgla i w jaki sposób można się przed nim bronić. Mieszka w domu jednorodzinnym z dwójką dzieci. Pomieszczenia ogrzewane  są  ze starej kuchni kaflowej. Sytuacja finansowa nie pozwala jej na zakup takiego urządzenia. Napisała do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Końskich  list z prośbą, by strażacy pomogli jej kupić  dość kosztowne, jak na jej zasoby finansowe, urządzenie i w domu zamontowali – opowiada nam st.kpt.Mariusz Czapelski oficer prasowy koneckich strażaków.

– Dzięki uprzejmości firmy transportowej pana Waldemara Gierczyńskiego  otrzymaliśmy 5 czujek tlenku węgla, które możemy wręczyć najbardziej potrzebującym – kontynuuje Czapelski. Funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej pojechali z prezentem do pani Anety. Przekazali jej urządzenie, poinstruowali jak funkcjonuje, gdzie trzeba umieścić żeby działała w momencie gdy „wyczuje” tlenek węgla. I o tym fakcie będzie alarmować domowników.

MAK

Dodaj komentarz