Dołączcie do Orszaków Trzech Króli w Końskich, Stąporkowie i Miedzierzy

0
0

Już w najbliższą niedzielę 6 stycznia ulicami Końskich, Stąporkowa  i Miedzierzy przejdą Orszaki Trzech Króli.

Końskie

Tradycyjnie jego uczestnicy wyruszą z trzech miejsc: z parafii św. Mikołaja, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Odkupiciela. Na godz. 13.15 planowane jest przybycie Orszaku do kolegiaty, skąd wszyscy ruszą na plac przed kolegiatą, gdzie odbędą się Jasełka, Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie i ciepły poczęstunek.W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki. Zachęcamy wszystkie dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w Orszaku. Można przygotować sobie odpowiednie stroje, np. aniołów, pasterzy, peleryny, przebrania kolędników. Dzieci zachęcamy do zabrania ze sobą dzwoneczków, tamburyn, grzechotek. Najciekawsze stroje nawiązujące do obchodów święta zostaną nagrodzone. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z Trzema Królami, Świętą Rodziną.

Stąporków

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12 mszą świętą w stąporkowskim kościele. Po jej zakończeniu ok. 12.50 z placu kościelnego kolorowy orszak wyruszy ulicami osiedla na plac przed MGOKiS, gdzie stanie stajenka. Zaprezentowane zostaną jasełka, a w planie jest również wspólne kolędowanie. Na uczestników, podobnie jak rok temu, czekać będą m.in. korony oraz śpiewniki. W planie również ciepły poczęstunek.

Miedzierza
Po raz pierwszy OTK przejdzie ulicami Miedzierzy. Początek o godz. 15 na placu przed szkołą, skąd wszyscy w kolorowym orszaku przejdą na plac przed kościołem Matki Boskiej Częstochowskiej.  Przed wyruszeniem w trasę uczniowie przedstawią krótkie jasełka, a sceną będą szkolne schody. Dla uczestników OTK przygotowano okolicznościowe śpiewniki oraz korony. Po dojściu do kościoła, zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Organizatorami wydarzenia są Szkoła Podstawowa w Miedzierzy wraz z miejscową parafią, którzy zachęcają dzieci do przebrania się w stroje jasełkowe oraz przebrania Trzech Królów

woyt

Dodaj komentarz