OTK w Końskich: Króla Melchiora przyniesiono w lektyce, a król Kacper wodził poloneza! (mnóstwo zdjęć, wideo)

0
0

Mnóstwo osób maszerowało w trzech orszakach, jakie przeszły w niedzielne południe ulicami Końskich. Już po raz czwarty kolorowe wydarzenia zagościło w stolicy powiatu, dzięki zaangażowaniu wielu osób, parafii i instytucji.

Orszak Afrykański z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Orszak Azjatycki z parafii Chrystusa Odkupiciela i Orszak Europejski z kolegiaty świętego Mikołaja spotkały się przed wejściem do kolegiaty. Wcześniej wszyscy szli ulicami Końskich radośnie śpiewając kolędy. Po raz pierwszy król Melchior (Damian Szustak) niesiony był w lektyce! Król Kacper (Michał Kołodziejczyk) poprowadził ul. Piłsudskiego poloneza, a król Baltazar (Piotr Polak) zagrzewał wszystkich do wznoszenia okrzyków.

 

 

Po powitaniu przez ks. dziekana Andrzeja Zaparta i burmistrza Krzysztofa Obratańskiego orszaki połączyły się okrążając kolegiatę. Na finał odbyły się jasełka, podczas których wystąpiła m.in. konecka młodzież, członkowie UTW,. Brawurowo w rolę diabła wcielił się Paweł Milcarek, a w Świętą Rodzinę: Magdalena i Adrian Kwiatkowscy z synem Franciszkiem. Taneczną walkę dobra ze złem pokazali adepci Klubu Balans. Nad całością wydarzenia czuwali Iza i Andrzej Kosowie. Dla wszystkich przygotowano również ciepły poczęstunek: zupę z jelenia oraz herbatę.

 

Podczas orszaków widoczni byli koneccy harcerze oraz członkowie Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”, którzy dbali o porządek na trasie.

 

 

 

Dodaj komentarz