Citroen zderzył się z ciężarówką

0
0

Kilka minut po godzinie 8 citroen kierowany przez 33-latkę z powiatu koneckiego, na Raszówce, zderzył się ciężarówką DAF. Licznych i poważnych obrażeń ciała doznała kierująca citroenem. Nieprzytomną ZRM zabrał do szpitala w Kielcach.

W minioną sobotę, 5 stycznia br., 33 –letnia kobieta z powiatu koneckiego jechała citroenem do Kielc. Musiała pokonać Raszówkę,  najwyższe wzniesienie na trasie K74, między Końskimi, a Kielcami. Droga była śliska po opadach śniegu. Na z łuku drogi prawdopodobnie citroen wpadł w poślizg i zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką  DAF, którą kierował 28 –letni mężczyzna. Prawa strona citroena została niemal całkowicie rozbita, urwało się tylne koło. DAF ma rozbitą przednią maskę. Kierujący ciężarówką, 28 –latek był trzeźwy  – informuje policja kielecka. Przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który nieprzytomnej 33 –latce udzieli doraźnej  pomocy medycznej.

 

Strażacy w ratownictwie drogowym

Do akcji ratownictwa drogowego przybyły zastęp OSP KSRG Mniów,  zastęp OSP KSRG Grzymałów i dwa zastępy JRG 2 Kielce. Wtedy okazało się, że pierwszy przy  wypadku był strażak PSP z JRG 3 Kielce. Zakręcił zawór LPG w rozbitym citroenie – podkreślali druhowie strażacy z OSP KSRG Mniów. – Druhowie odłączyli akumulator od instalacji elektrycznej citroena i ciężarówki. Rozwinęli linię gaśniczą, gdyby pojawił się ogień.

W zderzeniu ucierpiała 33-letnia kobieta kierująca citroenem. Poszkodowaną nieprzytomną kobietę przetransportowano do  ambulansu, który po chwili odjechał do kieleckiego szpitala. Na czas akcji  strażaków, policjanci kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo, aż do godziny 12,40.

MAK

Dodaj komentarz