Tlenku węgla nie było, choć wszczęto alarm

0
0

W jednym z mieszkań na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego uruchomił się detektor tlenku węgla znajdujący się w łazience.

Około godziny 12.30 strażacy dotarli do mieszkania w bloku przy ul.Polnej Zastęp strażaków JRG dowodzony przez  asp. sztab. Arkadiusza  Wnukowskiego  stwierdził, że w mieszkaniu przebywały dwie  osoby. Nie zgłaszały złego samopoczucia.  Oświadczyły, że nie potrzebują pomocy medycznej.

Strażacy sprawdzili miernikiem gazowym czy w mieszkaniu,  apotem na klatce schodowej  nie znajduje się tlenek węgla. Tlenku, ani żadnego innego szkodliwego gazu mierniki nie wykazały. Zawartość tlenu w badanej atmosferze wynosiła 20,9 procent. Dokonali powtórnych pomiarów tlenku przy uruchomionym piecyku gazowym.

Pomiar również dał negatywny wynik. Mieszkanie było bezpieczne. Niemniej okazało się, że domowy czujnik tlenku wszczął alarm, bowiem  bateria, która go zasila była na wyczerpaniu. A elektronika, która jest w tym urządzeniu, w takiej sytuacji  wszczyna  alarm, by na ten sygnał ludzie zwracali uwagę – mówi st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

MAK

Dodaj komentarz