Każdy puchar jest ważny

Sport

W turnieju wzięło udział 385. zawodników z 64. ośrodków, w tym dziewięciu przedstawicieli Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Walki toczyły się pomiędzy zawodnikami z dziewięciu krajów.

Coraz mocniejsze

Turniej Carpathia Cup odbył się ostatniego dnia stycznia w Rzeszowie. – Zawody te z roku na rok stają się coraz mocniejsze, z międzynarodową obsadą. W tym roku, oprócz drużyn z Polski, przyjechały ekipy ze Szwecji, Austrii, Słowacji, Białorusi, Kazachstanu, Węgier, Ukrainy i Litwy. Każde trofeum, każdy puchar zdobyty na tej imprezie ma naprawdę dużą wartość – mówi Mateusz Garbacz, trener naszych karateków. Tym bardziej należy pogratulować konecczanom wyników osiągniętych na tych zawodach.

Sukces KKKK

Nasza ekipa przywiozła z Rzeszowa cztery medale. Oliwia Tatar zajęła 1. miejsce w kategorii dzieci do 35 kg, Julia Tarasińska (kat. młodziczki powyżej 55 kg) i Karolina Kozielska (kat. kadetki do 60 kg) wywalczyły srebrne medale, natomiast Marek Suder (kat. oldboy powyżej 80 kg) zdobył brąz. – Karolina i Julia przegrały dopiero w finale z reprezentantkami Węgier. Ta drużyna zdominowała turniej wystawiając bardzo silnych zawodników. Przegrana Julki była zaskoczeniem. Wydaje nam się, że to nie był sprawiedliwy werdykt. Z kolei Marek Suder przegrał z dużo cięższym i wyższym shihan, 5 dan z Litwy, który ostatecznie wygrał w kategorii +80 kg oldboy. Mało szczęścia miał też Maciek Łuczyński. W kategorii senior -70 kg trafił w pierwszej walce na zawodnika, który ostatecznie stanął na najwyższym podium – relacjonuje trener Gartbacz. Zdobycie czterech medali na tak prestiżowej imprezie należy uznać za sukces KKKK. Sędzią głównym zawodów był shihan Remigiusz Karpiński, a organizatorem Rzeszowski Klub Sportów Walki System.