Jak dbać o skórę latem? Porady kosmetologa

Lato to najbardziej wyczekiwana i ulubiona pora roku. Kojarzy się z wypoczynkiem. Słońce wprowadza nas w dobry nastrój, ale również niesie pewne zagrożenia dla kondycji naszej skóry.

Kosmetolog radzi
Lidia Kurek – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Na markę firmowaną swoim nazwiskiem pracuje już od 1994 roku w branży kosmetycznej. Wiele podróżuje, świadcząc usługi i dzieląc się wiedzą. Wykonuje szkolenia w wielu salonach urody w całej Polsce.

Szkodliwe jest promieniowanie UV, które przyspiesza procesy starzenia skóry oraz pojawiania się zmarszczek. W tym okresie należy szczególnie zadbać o ochronę skóry, np. stosując kremy z filtrem, aby zapobiec pojawianiu się przebarwień. Pamiętajmy też, aby regularnie nawilżać skórę i ją oczyszczać. Nie wszystkie jednak zabiegi oczyszczające możemy wykonywać latem. Doskonałym sposobem na oczyszczenie i jednoczesne nawilżenie w upalne dni, jest metoda oxybrazji, nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. To rodzaj pilingu mechanicznego, gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego tlenu za pomocą specjalnego aplikatora. Zabieg jest skuteczną i w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób z cerą naczynkową, delikatną i wrażliwą.

Większa elastyczność

Podstawowym działaniem oxybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenia się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek. Oxybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania, w oxybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Jest to doskonały zabieg oczyszczający cerę dla każdego na najcieplejszą porę roku.

Życiodajny tlen

Innym zabiegiem wykorzystującym tlen jest infuzja tlenowa. Długie miesiące intensywnej pracy bardzo mocno odbijają się na kondycji cery. Skóra traci koloryt, pojawiają się zmarszczki. Bardzo dobrym zabiegiem odżywczo-dotleniającym jest infuzja tlenowa. Po pierwsze, jest to zabieg „chłodny”, który działa kojąco na skórę, a po drugie dostarcza życiodajny tlen do głębokich warstw skóry. Jeżeli podczas zabiegu zastosujemy odpowiedni rodzaj serum, to osiągnąć możemy efekt np. przeciwzmarszczkowy, wyciszenie naczyń krwionośnych, wyciszenie trądziku różowatego i intensywne nawilżenie. Zabieg jest wskazany wszystkim, którzy są narażeni na długotrwałe działanie zanieczyszczonego miejskiego powietrza, prowadzą niezdrowy tryb życia, żyją w stresie lub też mają pracę biurową. Skóra, która ma ograniczony dostęp tlenu, ma spowolniony metabolizm i szybciej starzeje się. Brak tlenu powoduje szarzenie skóry, powstawanie przebarwień, zmarszczek, zaburzeń w wydzielaniu sebum i powstawanie trądziku (także różowatego). Dlatego opracowano innowacyjną metodę wzbogacania skóry w tlen, zapobiegając negatywnym skutkom czynników zewnętrznych. Zabieg trwa około półtorej godziny, jest bezbolesny i nieinwazyjny, a kończy się kilkuminutową inhalacją czystym tlenem wzbogaconym ekstraktami aromatycznymi. Po zabiegu czujemy niesamowite odprężenie, a skóra jest odmłodzona, promienna i świeża.

Warto pamiętać

Istotną rzeczą jest, aby zwrócić uwagę na czynności, które mogą zaszkodzić latem naszej skórze. Pamiętajmy, aby latem nie decydować się na zabiegi mechanicznego oczyszczania skóry wykonując mikrodermabrazję diamentową lub korundową, lub wykonując zabiegi z kwasami, witaminami i retinolem. Innymi słowy, należy unikać zabiegów, które bazują na głębokim złuszczaniu naskórka. Cieńsza warstwa ochronna skóry oznacza słabszą ochronę przed promieniami UV, które łatwiej penetrują warstwy skóry, wnikają głębiej uszkadzając włókna kolagenowe i elastynowe. Skóra traci jędrność, łatwiej tworzą się przebarwienia, które wówczas należy usuwać kolejnymi zabiegami. Uważajmy też, aby korzystając z kąpieli słonecznych, nie pić niektórych ziół fotouczulających, np. dziurawca. Możemy nabawić się podrażnień, trwałych przebarwień lub uczuleń na skórze!

 

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze