Nowe otwarcie się na seniorów. Będzie się działo!

To pierwsza taka impreza skierowana specjalnie do radoszyckich seniorów przez samorządowców, choć kolejna już inicjatywa z myślą o nich. Kilka tygodni wcześniej w Radoszycach na swoją konferencję senioralną zaprosiła ówczesna posłanka Renata Janik.W miniony piątek sala konferencyjna Urzędu Gminy w siedzibie OSP wypełniła się do ostatniego miejsca. To już kolejna impreza w Radoszycach tydzień po tygodniu, która przyciągnęła tak wiele osób. W porównaniu do Podwieczorku Jesiennego zdecydowano się jednak na wystawienie stołów i wstawienie większej ilości krzeseł, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Wyjątkowi seniorzy

Piątkowe spotkanie rozpoczęła miła uroczystość. Trzech bardzo aktywnych seniorów z gminy Radoszyce otrzymało specjalne grawertony i tytułu Super Senior przyznane przez wójta. Honorowe wyróżnienia i piękne bukiety kwiatów powędrowały do Ryszarda Relidzyńskiego za pielęgnowanie tradycji historycznych oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodego pokolenia,Witolda Deperasa za długoletnią pracę na rzecz rozwoju Gminy Radoszyce, kształtowanie jej wizerunku oraz edukację wielu pokoleń lokalnej społeczności, Tadeusza Leszczyńskiego za wieloletnie wspieranie rozwoju młodzieży w duchy patriotyzmu, szacunku dla tradycji oraz uniwersalnych wartości moralnych. Tytuły Super Senior będą od tego roku przyznawane cyklicznie.

Występy i porady

W części artystycznej na scenie zaprezentowały się radoszyckie przedszkolaki, gimnazjaliści, wykonawcy z Koła Artystycznego „Pod 10-tką” oraz specjalna grupa złożona z chórzystów. Ważną chwilą była również prezentacja dotycząca metod udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  Zadbali o to strażacy z OSP Radoszyce. To jednak nie wszystko. Dla wszystkich uczestników przygotowano pyszne ciasta, o której zadbali członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Rozwoju Ziemi Radoszyckiej RAD-a. Seniorzy mogli również zasięgnąć porad kosmetycznych oraz aptecznych w specjalnie uruchomionych punktach.

Zapowiedzi zmian

– Do tej pory wiele inwestycji było przeznaczonych dla najmłodszych, teraz czas na nieco starszych – zapowiada wójt Michał Pękala. – W przyszłorocznym budżecie zabezpieczyliśmy pieniądze na dokumentację budowy domu kultury. Chcemy, żeby powstało w nim miejsce dziennego pobytu otwarte dla seniorów, gdzie będą mogli aktywnie i ciekawie spędzać swój wolny czas – dodaje. O ile na budowę przyjdzie na jeszcze poczekać, o tyle już od pierwszych miesięcy 2016 roku zostaną prowadzone Koperty Życia dla seniorów z gminy Radoszyce. W specjalnej kopercie seniorzy będą mogli umieścić dane o swoich chorobach i przyjmowanych lekach. Ważne, żeby umieszczone była ona w widocznym miejscu, do którego dostęp będą mieli ratownicy medyczni w chwili, gdy przyjdzie potrzeba skorzystania z tych wiadomości podczas ratowania życia. Koperty będą wydawane przez Ośrodek Zdrowia, GOPS i Ratownictwo Medyczne.

Poprzedni artykułMecz Jamioła i Szota
Następny artykułOkradają remizy OSP

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze