Z gminnym samorządem za pan brat

flash Okolice

Znamy laureatów konkursu promującego wiedzę o samorządzie w gminie Ruda Maleniecka. Nagrody trafiły do uczniów, którzy m.in. tworzyli samorządowe komiksy i rysunki.10

Miniony rok wypełniły obchody związane z jubileuszem ćwierćwiecza samorządu. Nic więc dziwnego, że w gminie Ruda Maleniecka odbywały się działania mające na celu przybliżenie zasad jego funkcjonowania. Urząd Gminy w Rudzie Malenieckiej wraz z Zespołem Placówek Oświatowych przygotowali specjalne konkursy przeznaczone dla uczniów z terenu gminy.

Trzy konkursy

Młodsi mogli się zmierzyć w konkursie plastycznym polegającym na narysowaniu miejsc związanych z gminą i co ważne takich, które warto pokazać turystom.  Rysowano więc m.in. pomnik karpia czy Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.  Nieco starsi z klas IV – VI tworzyli komiksy pod hasłem „Gmina przyjazna mieszkańcom”. Zadaniem gimnazjalistów była rywalizacja w teście sprawdzającym wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu w swojej gminie.  Najlepsza w konkursie plastycznym okazała się być Dominika Stępień z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej i Maja Nowak ze Szkoły Filialnej w Lipie.  Najlepsze komiksy narysowali Maria Zaczkowska i Maria Pachuc z Rudy Malenieckiej i Julia Bajor i Anna Zawisza z Lipy. W teście najlepszy wynik osiągnęły gimnazjalistki: Aleksandra Grzybińska i Aleksandra Wilk.

Samorządowi goście

Sam moment wręczenia nagród był też okazją do poznania samorządowców. W szkole gościli wójt Leszek Kuca, Piotr Pałgan, przewodniczący Rady Gminy oraz goście specjalni: Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz starosta Bogdan Soboń. Wszyscy wręczali nagrody ufundowane przez marszałka Adama Jarubasa.

 

 

Wyniki konkursu plastycznego „25 lat samorządu – Ruda Maleniecka – moja gmina”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej:

1. Dominika Stempień
2. Aleksandra Gil
3. Kornelia Kowalska

wyróżnienia: Marika Słowik, Kacper Golański, Szymon Zawadzki

Szkoła Filialna w Lipie:

1. Maja Nowak
2. Piotr Kulczykowski
3. Jan Baliński

wyróżnienia: Natalia Cieszkowska, Maria Orman, Faustyna Balińska

Wyniku konkursu na komiks „Gmina przyjazna mieszkańcom – 25 lat samorządności”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej:

1. Maria Zaczkowska i Maria Pachuc
2. Maja Słowik
3. Dominika Grzegorczyk

wyróżnienia: Marta Gąciarz, Adam Skwara

Szkoła Filialna w Lipie:

1. Julia Bajor i Anna Zawisza

Wyniki konkursu wiedzy „25 lat samorządności w gminie Ruda Maleniecka”

Publiczne Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej:

1. Aleksandra Grzybińska i Aleksandra Wilk
2. Aleksandra Gil i Adrianna Sołtysiak
3. Jan Pachuc i Sebastian Pluta

 

 

Dodaj komentarz