Wszyscy mają droższe OC, ty możesz mieć tańsze!

Twoja dotychczasowa polisa OC dobiega końca? Jeśli szykujesz się do przedłużenia umowy u tego samego ubezpieczyciela, wstrzymaj się. Jeżeli nie chcesz mieć droższej polisy OC – tak jak wszyscy, poznaj sposoby na jej obniżenie.
Zgodnie z ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152), OC jest obowiązkową polisą, którą muszą posiadać wszystkie zarejestrowane pojazdy. Przepisy jednoznacznie określają zakres ochrony ubezpieczeniowej, która jest identyczna – bez względu na ofertę ubezpieczycieli. Oznacza to, że za OC nie warto przepłacać.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych zmienia się dynamicznie

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość dynamiczny. Od początku 2016 roku doszło jednak do wzrostu cen polis między innymi z uwagi na wprowadzenie podatku bankowego, który obowiązuje od 1 lutego 2016 roku. Odbiło się to niekorzystnie na sytuacji firm ubezpieczeniowych, które swoje ewentualne „straty” musiały zniwelować właśnie podwyżką cen za ubezpieczenie OC.
Jeśli jednak jesteś zainteresowany tanim ubezpieczeniem OC, masz taką możliwość. Zamiast decydować się na „pierwszą lepszą ofertę”, warto dokonać analizy propozycji poszczególnych firm ubezpieczeniowych.

Pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia w pakiecie

Wysokość składki za ubezpieczenie OC możesz obniżyć, decydując się na wykupienie polisy w pakiecie. Sprawdź ubezpieczenie autocasco, określ swoje oczekiwania i potrzeby, a następnie zapytaj o możliwość uzyskania rabatu. U wielu ubezpieczycieli możesz liczyć na zniżkę sięgającą nawet kilkanaście procent.

Dodaj współwłaściciela

Wysokość polisy OC zależy od wielu czynników, m.in. od wieku kierowcy, jego doświadczenia oraz bezszkodowej jazdy. Jeśli jesteś „świeżo upieczonym” kierowcą, najprawdopodobniej zapłacisz dość wysoką składkę. W takiej sytuacji warto współwłaścicielem uczynić osobę mającą na koncie wiele zniżek. Ubezpieczyciel weźmie to pod uwagę, oferując korzystniejsze warunki ubezpieczenia OC.

Porównując oferty, możesz oszczędzić nawet 40%

Jeżeli chcesz płacić za ubezpieczenie OC mniej niż inni, doceń siłę porównywarek internetowych. Dzięki nim możesz zaoszczędzić nawet 40%. Wystarczy, że uzupełnisz swoje dane, by skontaktował się z tobą doradca z ofertą porównawczą (uwzględniającą nawet 16 towarzystw ubezpieczeniowych). W ten sposób możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę, która może być niższa nawet o kilkaset złotych od standardowej.

3 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze